Probiyotik Önerisi Yavru Kedi İçin

Basakdd6

Merhaba 4 aylık kedim var en ufak mama değişikliğinde ya kusuyor ya da ishal oluyor bi kaç gün önce kedim ishal oldu adı altında bir soru sormuştum bugün veterinerimiz sindirim sistemi için probiyotik kullanmamızı önerdi nasıl ne kadar kullanılıyor bi fikrim yok markaları da hiç bilmiyorum yardımcı olursanız memnun olurum :)

3 CEVAP

Ahmetemind

Veterinerinizde mutlaka vardır probiyotik. İsterseniz tekrar gidip sorun. Ben aşağıdaki iki ürünü kullanmıştım. Klinik formüllü olduklarından dolayı veteriner kliniklerinde satılıyor sadece. İkisinden de memnun kaldım. İlki biraz daha az etkili, ikincisi daha çok etkili. Bir yavru kedimde ilkini 3 gün 3 paket kullanarak ishal durumunu ortadan kaldırabilmiştim. Daha ağır ishal olan bir yavruda ise ikinci linktekini ek 2 gün - 1 paket kullanarak tedavi edebilmiştim. Toz kıvamında oluyor bunlar. Kuru mamanın üstüne döktüğünüz zaman mamaya yapışıyor, kedi de oradan alıyor direk.

Veterinerinizde yoksa probiyotik marka önerisi alıp petshoplardan da alabilirsiniz. Pharmax marka bir probiyotik var, internette satılıyor. Ondan alabilirsiniz. Ayrıca şimdi değil ancak kediniz biraz daha büyüdüğünde gimcat'in gastrointestinal maltını da kullanabilirsiniz. Sindirim sistemi sağlığı için güzel bir destekleyici.

Basakdd6

@ahmetemind çok teşekkür ederim sağ olun 🙏🏻

Minigimmm

Proplan
Zoovital
Nutrilab

https://orijinpet.com/urun/purina-fortiflora-kediler-icin-probiotic-takviyesi-30x1-gr-1080-12274698

https://zoovital.com/urunlerimiz/provital-cat

https://nutrilab.com.tr/nutri-flora-canine/

Bunlar kaliteli markalarin çok iyi probiyotikleri, biz kullandik. En yakininizdaki kliniklere sorun alabilirsiniz.