Fipli Kedi İçin Ne Yapılabilir

Merhaba, bahçemizde fipli bir yavru var. Uzun süre arka ayaklarıni sürükleyerek , sağa sola düşerek yürüdü , son zamanlarda iyice kötüleşti. şimdi ise bir kenara geçti ne yemek yiyor ne de su içiyor. Belediye veterinerine söyledik uyutmakla tehdit ettiler resmen. Tanıdığımız veterinerde yapılacak birşey olmadığını söyledi. Yapılabilecek herhangi birşey olup olmadığını bilen var mı ? Ölmeden kurtabilir miyiz ?

6 CEVAP

Gs tedavisine başlamalısınız en acilinden. Bir şişesi 75-100 dolar arasında. Kedinin kilosuna 2,3,4 gün gidiyor. Bunun için bir bağış sayfası açarak instagram Twitter tedavi için yardım toplayabilirsiniz. Çok zorlu bir süreç. Ama azimle bir kediyi hayata döndürebilirsiniz ilk destekker çok zor oluyor bulmak. Yılmayın. İnsanlardan paylaşmasını isteyin. Twitter a çok yüklenin

Kedinin fotoğraflarını videolarını tahlil sonuçlarını paylaşın. Tabi bu saatte bu süreç içinde 84 günlük tedavi evde yaşaması gerek. Bilgi almak isterseniz sizi fipli kedi sahiplerinin olduğu gruba ekleyelim

yalkuzak

merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. fip tedavisi maalesef uzun ve masraflı bir süreç. yurt dısından gs ilacı getirtip 84 gün iğne yapılması gerekiyor, bir ilaç kedinin kilosuna göre 2-3 gün gidiyor ve tanesi 80-100 dolar arasında değişiyor. maalesef tek basına altından kalkılabilecek bir tedavi değil, o yüzden insanlar sosyal medya hesaplarından yardım toplayarak tedavilerini tamamlamaya çalışıyor genelde. eğer tedavi ettirme niyetiniz varsa bir an önce kediye hesap açarak yardım toplayın, test sonuçlarını ve kedinin durumunu paylaşın. çünkü ilaç olmadan iyileşme şansı yok ve yaşama süresi de kısa ve acılı olur. bağışıklık için takviye gerekir fakat bunu kedinin durumuna göre veteriner hekim yaparsa daha sağlıklı olur, çünkü ilaç böbrek, karaciğer gibi organları kötü etkileyebiliyor ve sizin de bu doğrultuda takviye kullanmanız gerekir. imkanınız yoksa bile en azından başka kedilerle temas etmeyeceği bir yere alabilirsiniz. umarım iyileşir, gecmis olsun tekrardan.

Yardım edeceğini bildiğiniz bir grup veya sayfa var mı oraya yazalım. Bu arada 3 gündür halsiz şırınga ile su vermeye çalıştık yaş mama bile yemedi. Geç mi kaldık ?

yalkuzak

grup isim olarak bilmiyorum herkes bireysel yardım topluyor gördüğüm kadarıyla ama facebookta fipli kediler için sayfalar varmış ve bazen kedisini kaybedip elinde ilaç kalanlar oluyor o şekilde bir başlangıç yapabilirsiniz, geç kalmak konusunda da kedinin dirayeti ile de ilgili biraz. bazen çok kötü durumdaki, tedaviye geç başlanmış kediler bile toparlayabiliyor. sizin yavrunuz da onlardan biri olur inşallah.

Ekineroglu

Merhaba, fip teşhisi ve tedavisi zor olan bir durumdur. Denge sorunları ve iştahsız yaşaması direkt fip olabileceği anlamına gelmiyor belki de başka bir sorun var yavrucakta. Bunun için ilk olarak sokak hayvanları için uygun bir şekilde muayne yapan veteriner hekime götürmeniz gerekiyor. O size yapılması gereken testleri ve ücreti söyleyecektir. Çoğu veteriner yardımcı olmak amacıyla taksit bile yapıyor. Eğer fip teşhisi konulursa özellikle Instagram'da @fipwarriorkedininismi gibi hesaplar çok işe yarıyor. Sanırım fip olduğunu tanıdık veteriner söylemiş. Herhangi bir test mi yaptı yoksa direkt fip mi dedi? Yürüme ve denge probleminde berbat durumda olan kediler bile ilaçla toparlıyor ama şu an iştahsız olması çok kötü. Üzerine düşmeniz gereken durum iştah olmalı