Lösemi Aşısı Yaptıranlar

buusracikk

Merhaba iyi geceler herkese :) kedilerim 4 aylık, evde doğdular ve doğduklarından beri hiç dışarı çıkmadılar sürekli evdeler. Veterinerimiz lösemi aşısının yapılması gerektiğini söyledi ama aşının ağır bir aşı olduğunu okudum internette. Sokağa çıkmayan ya da sokakta yaşayan kedilerle temas etmeyen kedilere yapılmasa da oluyormuş. Daha önce ağır bir hastalık atlattılar ölümün eşiğinden döndüler şimdi iyiler çok şükür. Sizce lösemi aşısı yaptırmalı mıyım?

4 CEVAP

Pofupof

Kızımı bu aşı yüzünden kaybettim. Çoklu organ yetmezliğine sebep oldu ve günden güne eridi. Ne kadar zor zamanlar olduğunu anlatamam. 3 seneye yakın oldu, şu mesajı yazarken bile ağlıyorum.
Madem başka hastalık da atlatmış, yaptırmayın. Şu anki kızıma da yaptırmadım. Sokağa çıkıyor, başka kedilerle teması var. Çok şükür bir şey olmadı. Bağışıklık sistemi güçlü olsun, iyi beslensin yeterli

Pofupof

Rica ederim. Çok dikkat edin ne olur, benim canım yandı başkasının yanmasın. Yaptıracak olursanız mutlaka test yaptırın.
Bir de bi öneri: Farklı klinikleri arayıp "kendi kedinize lösemi aşısı yaptınız mı?" diye sorun.

buusracikk

Başınız sağ olsun çok üzüldüm :( ben de bazı kedilerin bünyesinin bu aşıyı kaldıramayacağını okudum tereddüt ettim sormak istedim. Cevabınız için teşekkürler

Pofupof

Rica ederim. Çok dikkat edin ne olur, benim canım yandı başkasının yanmasın. Yaptıracak olursanız mutlaka test yaptırın.
Bir de bi öneri: Farklı klinikleri arayıp "kendi kedinize lösemi aşısı yaptınız mı?" diye sorun.