2,5Aylık 750Gram

efruzg

Herkese iyi akşamlar kedim yaklaşık 2,5 aylık oldu . 1haftadır çalışıyorum ve saatlerim uzun o sürede yanlız kalıyor kedim zaten gözüme zayıf gözüküyordu ama şu bir haftadır sanki daha bi yemesi azaldı . Köpeklerde küsme huyu daha çok biliyorum baktığım her köpekte bu durumu yaşadım ama kedilerde bu durum ne sıklıkla yaşanıyor.deneyimli arkadaşlardan ricam görüşlerini yazarlarsa sevinirim . ( bu arada bugün evdeydim ve çok az yemek yedi bi sabah birde az önce) oynaması keyfi herşeyi yerinde acaba büyüdüğü için yeme sıklıkları daha mı azalıyor?

17 CEVAP

KedimVar

Evet zayıf :(( kediniz iştahsız bir kedidir. Oyun oynuyorsa, kusma yoksa, ishal yoksa bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Yaş mama verin her gün. Kilo alacaktır.

Fistikbonibon

Kilo alması için yaş mama verebilirsiniz

betulaltundal

Sıcaklarda bazen iştahları azalabiliyor belki ondandır. Yaş mama takviyesi yapabilirsiniz. Belki kuru mamanın tadını sevmemiş de olabilir.

Minnak53

Selam;
Kedicik biraz zayıf kuru mama yanında takviye olarak vitamin gimcat baby paste tavsiye ederim. Birde benim oğlan küçükken tavuk suyuna ben göğüs alırdım az da ondan didiklerdim azda ekmek içi koyardım afiyetle yerdi sizede tavsiye ederim. hey gidi günler eyy şimdi kuru mamadan başka birşey yemez:/

efruzg

Gimcat in vitaminini kullanıyorum zaten ek olarak :(

XxBulut

benim kedim de şuan 4 aylık,2 aylık iken ben de aynı sorunları yaşıyordum fakat sonra yaş mamaya geçtim baya bir kilo aldı masalara çıkması da doğal benim ki de çıkıyor yavruyken meraklı oluyorlar ondan sanırım

pongul

merhaba, hangi mamayı kullanıyorsunuz hatırlayamıyorum ama ufak paketlerle de satılan rc mother&baby toparlamasına yardımcı olacaktır. ben bebekler için beğeniyorum bu mamayı. 400+400lerden bir adet sipariş edebilirsiniz.

pongul

olacaktır dedim kesin bir önerme oldu ama olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum diyelim.

efruzg

Bir diğer sorum ise artık masalara çıkmaya başladı özellikle iki gündür mutfak masası ve çalışma masama çıkıyor ve orda oyunlar oynuyor ve oynarkende çok dengesiz şekilde düşüyor (hiçbir şekilde akıllanmıyorrr) mutfak masasına izin vermiyorum fakat diğer yerlerden çok düşüyor ve Canıda acıyor bunu nasıl önleyebilirim en son bi yerini incitecek diye korkuyorumm...

efruzg

Uygun ama iyi olan yaş mama önerir misiniz ? Bir pet shoptan almıştım üc adet kedime bi kaç kere verdim sonra vermeyi kestim beğenmedim cnkü resmen satmak icin vermiş :/ . Sokak kedilerine kısmet oldu onlarda zaten ...

Fistikbonibon

Pro plan olabilir

Fistikbonibon

Ama junior olsun ama dikkat edin umarım kısa zamanda kilo alır sizin yaramaz :)

efruzg

Yaş mama vereceğim . Kuru mamamız değişmedi severek yiyordu ama sıcaklardan olabilir herhalde .

Minnak53

Ne çok tavsiye etmişim :D

Minnak53

Anladım , isterseniz vete götürün vitamin iğnesi yaptırın iştahı açılması için.