Kuru Mama Yememe

Marslipati

Herkese merhaba tekrardan soru acıyorum fakat kedim kuru mamasını çok az yiyor hala. Yaş mamayla karıştırdım tamam ama kuru mamayı bırakmaması gerek ve Kuru mama fazla yemiyor nasıl geri alıştırabilirim kuru mamaya. dişleri çıktı çünkü artık yiyor ama iştahlı yemiyor yaş mamayla verince deli gibi yiyip bitiriyor . Kuru mamaya geri dönmesi gerek nasıl geri yemesini sağlayabilirim

10 CEVAP

Zehranazz

Kaç gram yiyor yaklaşık

aeri-l

Mamasının tadını sevmiyordur belki farklı bir aroma ya da markaya geçiş yapmayı denediniz mi?

Marslipati

Yani royal canin aslında kedime çok iyi geliyor istahla yiyordu zaten diş düşürme yüzünden yiyemedi bir kwc gün bebde yaş mamayla karistirdim sanırım yas mamayla yemeye alıştı çünkü kuru mamasini severerek yiyordu

aeri-l

Bazen sıkılabiliyorlar mamadan ufak paket alıp başka marka deneyebilirsiniz dilerseniz.

Marslipati

Mamadan sıkıldığını düşünmüyorum yaş mamayla karıştırıp verdim 3 gün ona alıştı biraz kuru mamayı sade yemek istemiyor ondan sormuştum

Marslipati

Normalde günde 50 65 grm civarı yiyor ama bu sıralar yani şu diş düşürme yüzünden yiyemiyordu bende yaş mamayla karıştırıp verdim öyle yedi 2 3 gün ama dişleri çıkmış yiyeniliyor artık yiyor zaten ama 30 grm civari yiyor

irmtnc3

Yaş mama yerine somon yağı iLe karıştırıp verebilirsiniz veya mamanın içeriğini değiştirebilirsiniz balıklı bir mama ve kuzulu deneyebilirsiniz

End_19

Yaş mamayı ufak ufak azaltarak çözebilirsiniz bunu biraz zaman alır bence iş görecektir

emre536

seçici kediler için özel olarak üretilen mamalarından dilerseniz kullanabilirsiniz

Kızgınlık dönemindeyse az yiyebilir mama kabını arada boş bırakın gün içinde doldurun