Kedimde Bit Pire Var

Meryem33

Merhaba köye gittiğimizde kedim sürekli pireleniyor ilaç varmı önerecegınız sprey fılan sıksam da hepsi dökülse ölseler bitlerin

10 CEVAP

zba7

Kedilere o şekilde sprey parazit uygulaması yapılmaz
malesef, tüylerini yalayan hayvanlar olduğundan erişemeyeceği noktadan veteriner hekimler damla yapar ,hap içirtir vs. (Hem iç hem dış parazit için) Veterinere götürmek istemiyorsanız da veteriner hekimden alınacak bir iç dış parazit damlası ile bunu yapmanız iyi olacaktır. Böylece gelecek olan pirelere de etki edecektir. Kedinizin iç ve dış parazit aşılarını/damlalarını düzenli olarak yaptırmanızı tavsiye ederim.

buusracikk

Kedinize sirke, sprey vs kullanmayın çok zararlı. Kötülemek gibi olmasın ama kedilerim 1 aylıkken pire sorunu için veterinerinize danışmıştım bir toz verdi bana daha önce hiç kedi beslemediğim için acemiydim 1 2 kez o tozu kullandım. Toz kümes hayvanlarına uygulanan bir tozmuş ve bildiğiniz zehir. Kedilerim kendilerini yalamayı bilmiyorlardı Allah'tan. En iyisi iyi bilen bir veterinere götürüp dış parazit damlası yaptırmak

altunsila

Dış parazit damlasını veterinerden temin ediyorsunuz, ensesine uyguluyorsunuz biti piresi ölüyor. 1-2 saat içinde ölmeye başlıyor, 2 gün sonunda bitmiş oluyor. Veterinere götürüp ona da uygulatabilirsiniz. Sakın damlayı internetten falan almayın, sahteleri satılıyor çok çok fazla.

Gimlihanim

Veterinere gitmelisiniz. Dış parazit olmalı. Başka türlü zor baş etmeniz. Kendilerini yaladıkları için ne sürseniz yalarlar. Zararlı olur onlar için.

Nrydiry

Veterinere gidip iç dış parazit yaptırın, imkanınız varsa en iyisi hangisiyse onu yaptırın. Sonra internette pire tasmasi diye bir şey var, dışarı çıkınca ondan takın, daha büyük bir koruma olur

Meryem33

Aşılarımızı oluyoruz zaten 3 ay sonra aşımız var ama köye geldikçe pireleniyor oğlum oyuzden sormuştum herkese teşekkür ederim

Cigdem_ib

Merhaba benim kedimde de vardı ilk internetten pire damlası aldım 5 günlük kullanımı vardı kullandım ama hiç bir faydası olmadı veterinere getirip dış parazit damlası yaptılar bir saat için de ölü pireler düşmeye başladı. veterinere getirmeniz daha iyi olur internette olan pire damlalarinin hepsine yorum yapamam ama pekte etkili olduklarını düşünmüyorum

Minigimmm

Ic dis parazit icin 3 ay, ozellikle yaz ayinda çok fazla bir süre. Yazin her ay kışın 2 ayda bir yapilmali ki bu sıkıntıyı yasamayin. Bir de siz disari cikariyorsunuz köy ortami hayvanlarin yesilliğin boceğin yogun oldugu ortamlar. Daha dikkatli olmaniz gerekir. Köye gitmeden 3 5 gun once mutlaka yaptirirsaniz spreye ona buna gerek kalmayacaktir içiniz rahat, kediniz rahat tatilinizi yaparsiniz.

roserna

sürekli tekrarlayan pirelerle uğraşan biri olarak ne kadar dış damla yaparsanız yapın sürekli olan bir şeyse evi ilaçlamadan geçmiyor. ilk dış damla sonrasında da evi ilaçlayın.

Palyaco

Sprey kullanmayın lütfen ense damlası kullanin