Kedilerinize Evinizde Bulunan Hangi Gıdalardan Veriyorsunuz ?

MunevverOzturk

Bazi meyve sebzelerin kedilere iyi geldigini biliyorum haftada 1 Kasik ev yogurdu ya da 1 kasik kefir vs verilmesi iyi duymustum sizler neler veriyorsunuz sağlıklı olarak

30 CEVAP

duman_cat_world

Haftada iki kez ev yoğurdu ve şekersiz sade kefir dönüşümlü 🐈🐾 Prebiyotik etkisi görüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kemikleri geliştiriyor 🥰

Ayrıca zeytin ve salatalık verenler var azıcık vermek zararlı degilmis siz ne düşünüyorsunuz bilgisi olan cevap verebilir mi ? 🙌

duman_cat_world

Bu arada bizim yoğurt aşığı 😍💖🥳
İlla elimden yalayacak...

duman_cat_world

MunevverOzturk
Sade, şekersiz, tuzsuz olmalı. Bu şartlara uyan bir yoğurt bulabilirseniz olabilir tabii ki. Anneannem de bizimle yaşadığı için onun yaptığı yoğurttan veriyorum ben. Enfes oluyor Dumiş de bayılıyor zaten 🤤🤤

Bu yüzden marka veremiyorum maalesef.

Gimlihanim

Ben activia nın probiyotik yoğurdunu veriyorum. Kışın yoğurt yapabiliyordum. Ama yazın tutturamıyorum ve sevmiyor bu yüzden. Yazları alıyorum ben de açıkçası.

gulsump

Bizim kız yumurta sarısının kokusunu uzaktan alır koşarak yanıma gelir, haftada bir ya da iki haftada bir yumurta sarısının bütününü veriyorum. Kırmızı et pişirip robottan geçirmiştim ondan her gün veriyorum. İki günde bir bir tane zeytin yiyor. Bunlar harici bir şey vermiyorum

duman_cat_world

Yaş mama dışında Wanpy ve Meo sıvı ödül veriyorum bayılıyor 🥰 Reflex stick de çok seviyor. Ayrıca Nutri Feline'nin %95 ördek eti içeren sağlıklı atıştrmalıkları var pastırma gibi görünüyor. O da çok sağlıklı ve yeme şeklinden anladığım kadarıyla enfes 😝🤤❤️

Gimlihanim

Ben de günde 1 tatlı kaşığı kefir ya da yoğurt veriyorum. Haşlama et, tavuk, balık, ciğer veriyorum bazen. Onun dışında pek birşeyi de kabul etmiyor kızım.

iegny

bazı günler kahvaltida yerken çok az haşlanmış yumurtanın sarısını, bazen tavuklu bezelye vs varsa onların küçük tavuklarından, çok çok nadir salam (zararlı olduğunu biliyorum fakat kedimiz salam hastası yani 100km öteden kokuyu bulur ve uçarak gelir. bu yüzden çok çok az bir parça veriyoruz sadece tadımlık.) krem peynir asssirii seviyor ondan da pakette kalanı veriyoruz yalaması için yani çok az. başka bir şey yok pek.

iegny

maalesef bizimki hiç yoğurt sevmiyor :( ev yapımı yoğurt yapıyoruz sürekli hatta vermeyi de denedim fakat yemedi hiç.

citirbebegim

Haftada 3-4 kez dönüşümlü olarak ev yapımı yoğurt ve yine evde kendim yaptığım kefir veriyorum. Kızım bayılıyor :)

Palyaco

Meo sıvı ödül mamasi glukozamin kolajen miamor multivitamin sıvı puding gimcat fleto elmal suyunu iciyor sadece vest plus glukozamin tablet brit care dental kolojenli

Nermintaskin012

Ne yalan söyleyim Luna evden hiç birşey yemezken Turşu muhabbet kuşu gibi omzumuza çıkıp yemek istiyor. Kaşla göz arasında yiyor peynir yumurta et vb

Aleynademirtas

Ev yapımı yoğurt, yumurta ,kemik suyu haşlanmış et ,yaş mamayı çoğu zaman pirinç pilavıyla karıştırıp veriyordum , iyice haşlanmış tavuk ciğeri ve tavuk kesinlikle çok işe yaradılar tüyleri çok parlak ve uzundu ayrıca kilo almasını istiyorsanız iyi haşlanmış tavuk ciğeri birebir çözüm.

MunevverOzturk

Ben yalnız yaşayan biriyim ev yogurdu yapmıyorum hazır alıyorum kendim için kedim ondan yese yine probiyotik etkisi yapar mi iyi gelir mi ona

MunevverOzturk

Ne güzel bende böyle sağlıklı gıdalar vereyim diyorum arada neler vereceğim bilenedim mama dışında yaş mama da yiyor evet ama sonuçta o da canli farkli lezzetleri hakediyor ne kadar kaliteli beslersen besle illaki bıkabilir farklilik ister