Sizce Bu Kilo Normal Mi

simsek_sevval

Kedim altı aylık 4100 gram sizce normal mi mamasının başından genellikle ayrılmıyor sizde ölçülü mü vermeliyim çok hareketliydi artık o kadar hareketli değil

12 CEVAP

simsek_sevval

Gimlihanim erkek ve dişi kedi değişiyor ama bizimki oldukça fazla sanırım

Renklipati

Biraz fazla kilosu bence ölçülü verin, çünkü kısırlaştırma sonra sı daha hızlı kilo alıyorlar obeziteyle sonuclanmasın

Gimlihanim

Ben pek anlamam ama biraz fazla gibi geldi bana kilosu. Benim kızım 9 aylık olacak kilosu 2850 gram veterinerimiz kilosunun normal olduğunu söyledi.

Azemm

Kilosu sanki fazla. İleride ciddi sorunlara yol açabilir. Ölçülü verin bence.

Warriorsans

Kedinizin kilosu bence biraz fazla. Kilolu olmasa dahi mamasını ölçülü vermelisiniz. Mama paketinin arkasında yazan miktar tüm gün yemesi gereken miktarı gösteriyor. Henüz yavru olduğu için günde 3 öğün vermeniz idealdir. 1 yaşını geçtikten sonra 2 öğün vermeye başlarsınız. Ben sabah 30 akşam 30 gr veriyorum. Ama artık başka mamaya geçiyoruz bunda 20 20 vericem

aeri-l

Dişi ve erkek arasında kilo farkı oluyor internette kedinin görünüşüne göre kilosu ideal mi fazla mı anlamak için resimler var onlara bakarak bir inceleyin bence belki iri bir erkek kedidir kilosu normaldir bilmiyorum. Benim dişi kedim 6 aylık civarındayken 2400dü diye hatırlıyorum.

sforselin

Her kedinin ideal kilosu farklıdır. Şuradaki görsellerden fazla kilosu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  • Fotoğrafı ekleyemediysem WSAVA body condition score yazıp bakabilirsiniz.

Phoenix3

Üstten bakarak kontrol etmeniz daha doğru olur kediden kediye çok değişiyor çünkü

Palyaco

Kilosu fazla ligh mamaya gecin

Ne kadar mama vermeniz gerektiği paket üzerinde yazar zaten. Ama kilo cinse ve cinsiyete göre farklılık gösterebiliyor.benim kedim de 6 aylıkken 4 kilo civarıydı.

buusracikk

Merhaba, benim kedilerim de 4 aylık erkek olan kedim 2.6 kg. Veterinerimize sormuştum 4 aya göre biraz fazla olduğunu düşündüğüm için şu an gelişme zamanları kilosu normal 1 yaşından sonra olması gereken kiloya gelir demişti ama yine de kendi veterinerinize danışmanız iyi olur

Ne yazık ki kedininiz çok ağır:(
Bence kediniz için fit kedi maması kullanabilirsiniz