Mama Bilgisi Almak İstiyorum

Cigdem_ib

exclision yavru mamasi kullananlar hakkın da yorum yapabilir mi kedim kilo almıyor onu önermiş biri bir de kokusu ağır mi bilgisi oanlar

9 CEVAP

Palyaco

4 ay kullandım

Palyaco

Kilo aldırır ve koku yok ağız kokusu diski kokusu olmaz suan ton baliklisini kullanıyorum yetişkin oldu bu ay 1 yasinda

dilanbulent

İçerisindeki et miktarı yüksek mamaların çoğu koku yapar. ND, BritCare, Exclusion... Hepsi koku yapar. Bence sırf koku yapıyor diye mama değiştirmek saçma olur. Önemli olan kedinizin sağlığıdır, kedinize iyi gelip gelmemesidir. İyi bir kum ve düzenli temizlik ile o kokunun bastırılabileceğini düşünüyorum.

Palyaco

Diskida ağızda koku yapmıyor 4 aydır kullanıyorum en lezzetli en sevdiği mama Akdeniz besinleri indirim kodu milaluna10 yüzde 10 indirim kodu

Palyaco

Bu sitede mamada yorumlarım var

Cigdem_ib

Evde aslım hastası annem olduğu için kokularına dikkate ederek almak zorundayım hem kokusuna hem içeriğine o yüzden kokusunu sordum

Palyaco

Koku kesinlikle rahatsız edecek gibi deyil

Palyaco

Alerjisi olan kızım bile rahatsız olmuyor önceden acana orjin rahatsız etmisti

Poncimin

İçeriği güzel. Kullanmadığım için kilo aldırır mı, kedilere etkisi nasıl olur bilmiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla kullananlar çoğunlukla memnun. Alternatif olarak Sanabelle Kitten mamasını da öneririm. Benzer fiyattalar, genel içerik kalitesi ve taze et içerdiği için Sanabelle benim daha çok hoşuma gidiyor ama Exclusion'ın hakkını yemeyelim o da iyi bir mama kötü değil. İkisini de deneyebilirsiniz, hangisi iyi gelirse onunla devam edersiniz. Kilo aldırma konusunda ise bence Sanabelle Kitten daha fazla kilo aldırır çünkü analizindeki yağ değeri daha fazla.

[Exclusion Düşük Tahıllı Monoprotein Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması:]

Protein %36
Yağ %18

[Sanabelle Kitten Yavru Kedi Maması:]

Protein %34
Yağ %21,5

Mamaların içerikleri:

[Exclusion Düşük Tahıllı Monoprotein Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması İçerik:]

Kurutulmuş Tavuk %32
Bezelye
Pirinç
Domuz Yağı
Maya
Düşük Moleküler Ağırlıklı Hidrolize Hayvan Proteinleri
Kurutulmuş Hindiba Özü
Somon yağı %1
Lignoselüloz %1
Frukto-Oligosakkaritler %0,5
Sodyum Klorür
Pisilyum Kabuğu ve Tohumları %0,3
Mannan-Oligosakkaritler %0,3
Kurutulmuş Nar %0,1
Kurutulmuş Yaban Mersini %0,1
Kurutulmuş Böğürtlen %0,1
Kurutulmuş Kırmızı Ahududu %0,1
Mojave Yucca

[Sanabelle Kitten Yavru Kedi Maması:]

Kanatlılardan elde edilen et (taze, 25 %), kümes hayvanları proteini (kurutulmuş), pirinç, pirinç unu, hayvansal yağlar, taze ciğer (5 %), somon balığı unu, protein hidrolizat, iç yağı (kurutulmuş), rendelenmiş kuru pancar (şekeri alınmış), keten tohumu, bezelye (kurutulmuş, 0,7 %), somon balığı yağı, bezelye lifleri, kalsiyum karbonat, balık unu, tam yumurta (kurutulmuş), maya (kurutulmuş, dahil. 0,1 % mananoligo sakkarit, 0,06 % β glukan), potasyum klorür, kırmızı yaban mersini (kurutulmuş, 0,1%), yaban mersini (kurutulumuş, 0,1 %), yeşil dudaklı istridyeler (kurutulmuş), aynı safa çiçeği (kurutulmuş), hindiba tozu, kurutulmuş yuka bitkisi