Kuyruğunu Isıran Kediye Çözüm Nedir?

mervedoganay

Merhabalar, kedimin bitmek bilmeyen mantar tedavisi sürecinde 3. kez kuyruğunu ısırdı. İlkinde zaten kuyruğu sarılı değildi. Dişledi. İkincisinde bandajı uğraşıp çıkarıp yaptı. Üçüncüsü de bugün sımsıkı olan bandaj kendiliğinden düşmüş ve anında dişledi neyse ki ben işten gelmiştim. Yoksa kuyruğun hali ne olurdu bilmiyorum :(( İki kere dişledikten sonra uygulanan tedavi sonrası kuyruğu kesilmekten kurtuldu. Şimdi bugün tekrar dişledi. Yarın veterinere gideceğiz umarım kötü şeyler duymayız. Yani İrmik mantardan kaynaklı kaşındığı için yapıyor bunu. Sizin başınıza böyle bir şey geldi mi? Vazgeçirmek için neler yaptınız? Ben sadece sarıp sirke sürüyorum kuyruğun ucuna ve bandajların üzerine. Daha etkili şeyle varsa denemek istiyorum. Yarın için evden çalışmayı bile istedim patronumdan başında olabilmek için. O da çok yoruldu biz de. Nolur yardım edin.

24 CEVAP

Superisi814

Ben de daha once ayni yollardan gectim, asiyi denemek durumunda kaldik.Bu nedenle bildirdim ve sizde takviyeler olusuna sevindim.Insan karsisindakinin bilgi ve tecrubelerini bilemediginden ilkin genel cevaplar yaziyor 😊
Daha guzel haberler olmasi sevindirici.Umarim buradan tamamen iyilestigini de paylasirsiniz.Kolayliklarla doğalinda buluşun 🌻

Warriorsans

Çok geçmiş olsun umarım biran önce sağlığına kavuşur yavrucak 🙏

mervedoganay

@Superisi814 Çok teşekkür ederim. Ecosin'i daha önceki nüksetmesinde denedik. Gerçekten geçti ama tekrar yayıldı bir süre sonra. Kalıcı bir sonuç diyebilirim. Evet aşı gerçekten bir adım ileri götürmedi bizi. Ama insan çaresiz kaldığında her yolu deniyor. Neyse ki biz tahlillerini yaptırdık karaciğeri için takviye yaptık. Şu an iyi durumda değerleri. Kuyruğunda yara olan kısım bandajla çok iyi şekilde sarılı. Ucunda hiç yok bandaj ve yara oraya sürdük. Ve bandaja sirkeyi sıktığım havlu kağıdı biraz sürüyorum. Sırf kokusu geçsin diye. İçeri geçmiyor bandaj çok kalın. Zaten öyle sirke boşaltmıyoruz asla. Biz de düşündük aynı şeyi. Ondan böyle bir yol izledik. Biz de nanogümüş denedik ama sonra mantar hapına başlayınca gümüşü sürmeyi kestim ki fayda sağlarsa neyin iyi geldiğini anlayabilmek adına.

beyzathemoc1

aslında cırt cırtın tırtıklı kısmı gibi bir şey üste gelecek şekilde sararsanız kuyruğunu belki rahatsız olur çok geçmiş olsun

mervedoganay

@beyzathemoc1 Tedaviyi bir ara durdurduk çocuk bir kendine gelsin diye bıkmıştı çünkü sanıyorum o ara deneyecektik sonra o sürece denk gelince kullanamadık. Şu an her şey iyiye gidiyor gibi. Ama not alıyorum nano spreyi de. Çok teşekkür ederim.

mervedoganay

@diablerose Ecosin daha önceden uygulandı; ancak kalıcı çözüm olmadı. Tekrar nüksetti ve daha kötü şekilde. Şu an geldiğimiz 7. veteriner kliniği. Uyuz için test de yapıldı 2 kere ama negatif çıktı.

mervedoganay

@Superisi814 Elbette anlıyorum aklınıza gelenleri yazıp destek olmak istediğini. Sağ olun. İnşallah tamamen iyileştiğini de paylaşacağım sizlerle.

mervedoganay

@Warriorsans Çok teşekkür ederim umarım.

mervedoganay

İrmik'in kuyruğundaki tüm yaralar kapandı ve yeniden tüyler çıkıyor :)) Sizlerle paylaşmak istedim