Kuyruğunu Isıran Kediye Çözüm Nedir?

mervedoganay

Merhabalar, kedimin bitmek bilmeyen mantar tedavisi sürecinde 3. kez kuyruğunu ısırdı. İlkinde zaten kuyruğu sarılı değildi. Dişledi. İkincisinde bandajı uğraşıp çıkarıp yaptı. Üçüncüsü de bugün sımsıkı olan bandaj kendiliğinden düşmüş ve anında dişledi neyse ki ben işten gelmiştim. Yoksa kuyruğun hali ne olurdu bilmiyorum :(( İki kere dişledikten sonra uygulanan tedavi sonrası kuyruğu kesilmekten kurtuldu. Şimdi bugün tekrar dişledi. Yarın veterinere gideceğiz umarım kötü şeyler duymayız. Yani İrmik mantardan kaynaklı kaşındığı için yapıyor bunu. Sizin başınıza böyle bir şey geldi mi? Vazgeçirmek için neler yaptınız? Ben sadece sarıp sirke sürüyorum kuyruğun ucuna ve bandajların üzerine. Daha etkili şeyle varsa denemek istiyorum. Yarın için evden çalışmayı bile istedim patronumdan başında olabilmek için. O da çok yoruldu biz de. Nolur yardım edin.

24 CEVAP

mervedoganay

@Minigimmm Veteriner ters kaldığı için gidemedik. Henüz yenemedik maalesef. Çok teşekkür ederim. İnşallah yeneceğiz. Atlatacak oğlum. Ketoral'ı denedik. Biz bir fayda göremedik ne yazık ki. Şu an Vet Expert'in Specialist Shampoo adlı şampuanını deniyoruz. Haftada bir kere olmak üzere olmak 2 haftadır yıkıyoruz iyi geldi baya. Sirkeyi tedavi amaçlı kullanmadık ısırmasın uğraşmasın diye kullandık. Ama biliyor musunuz sadece yara olmayan ısırmadığı ucuna sürdüğümüz yerde hiçbir kabuk kalmadı yumuşacık oldu derisi. Şu an aylar sonra ben size yazarken kolumda iş başında İrmik : D Nasıl mutluyum anlatamam :D Daha iyiye gidiyor durumu. Kuyruğundaki yara kapanmış yarın yine kontrole gideceğiz bakalım. Bağışıklık takviyesi de kullanıyoruz. Şu an nasıl sizinki?

yokistead

En sevmediği şeyi sürün orayı dişlemek için umursamıyorlar bile. Boyunluk takın dicem onda da ayrı strese giriyorlar. Çok üzüldüm durumunuza. Mantarda bu denli kuyruğa kadar gittiğini bilmiyordum. Kesin olarak mantar teşhisi konuldu mu? Birkaç gündür uyuzla ilgili yazılara denk geliyorum onun gibi başka bir şey olmasın. Bazen yanlış teşhislerde hem zaman kaybettiriyor hem de tedavi sürecini uzatıyor.

Superisi814

Merhaba,

Çok gecmis olsun.Acil sifar dilerim.Elizabeth yakaliga rağmen bunu yapiyorsa cok rahatsiz olmali.Keske sorunuzun cevabini bilebilsem.
Mantar asisi cok buyuk oranda fayda vermiyor ve karaciger yoruyor.Siz de de oyle olmus.
Sokak canlarimdan biri icin siteden sözüne itimat ettigim bir arkadasim ecosin onerdi.Ben yaptiramadim.
Mantari icin oceral sprey , sarikantaron, hindistancevizi yagi ve neler neler denedim.
Ecosin ile yikama cok hizli cevap veriyormus.Mümkünse bu yolu deneyin.
Kuyrugu isirmak konusunda bilgisizim ancak sirkeli surdugunizde cani yanar ve yandigi icin isirma ihtiyacini daha cok duyar.Belki bandajdan filan icine dogru aktiysa.Acaba bu yontemi biraksaniz mi ?
Belki yorumlarken goren ve deneyimli ve bilgili arkadaslar olucaktir.Acil sifalar dilerim 🌸

Of kıyamam:( çok çok geçmiş olsun öncelikle. Bizim de buna benzer bir yara kaşıma durumumuz vardı. Öyle bir kaşıyordu ki ağzı yüzü kan revan içinde kalıyordu. Tek çare yakalık. Ki takmışsınız zaten. Bir an önce atlatır umarım

mervedoganay

@Afedersinizamasakinm Çok teşekkür ederim. İnşallah geçecek elimizden geleni yapıyoruz oğlum için.

Minigimmm

Oyyy kuzum benim :( siz hala mantari yenemediniz mi kaccc ay once ozelden konusmustuk hatirliyorum. Mantar asimizin adini ogrenmek istemistiniz. Size bizim hekimide tavsiye etmistim gitseydiniz keske. Ay bu hastalik gerçekten cok yorucu cok yıpratıcı allah yardimciniz olsun. Bizim hekimimiz Tugay bey eczanede satilan medikal bir sampuan almamı soylemisti. Ketoral adında. Lutfen onu inceleyin alin kullanin bize cok iyi gelmisti patilerinin icine hapsolmus mantarlari cok iyi kurutmustu. Isterseniz bir kere komple yikayin ben oyle yaptim 1 kere komple banyo yaptirdim daha sonrada o haftanin sonunda bir kere daha sadece patilerini yikamistim. Gercekten cok iyi gelmisti patileri mantar cihazinda nasil parliyordu doluydu. Sirke bir ise yaramiyor malesef bizde denemistik. Sirke yerine pet body cleaning markasinin spreyini alin instagramdan ulaşın kendilerine siparis verin bir şişe. Gunde 3 kez sıkın kuyruguna mantarli bolgelere. Sampuanida dökün köpürtün 5 dakika bekleyin masaj yaparak guzelce yedirin iyice derisinde dağilsin sonra durulayin. Aman dikkat edin havalar artik soğuyor üşütmesin. Ve guclu kaliteli bagisiklik takviyeleri kullanin lutfen. Bagisiklik ne kadar iyi olursa o kadar hizli bu hastaligi yeniyolar. Bünye sağlam olmali. Bizide bu yuzden cok uğrastirdi. Coronasi pozitif bagisikligi cok dusuktu.

https://veteriner24.com/kopeklerde-ve-kedilerde-bagisiklik-destekleyici-vetomune/

http://www.vedavet.com/urun_detay.php?grup=2&id=37

Bu iki bagisiklik ürünü çok iyidir. Vetomune bize hemen etki etmişti tahlil sonucuna yansımıştı. Sadece kliniklerde bulabilirsiniz.

https://www.google.com/amp/s/www.yasemin.com/guzellik/haber/2938827-ketoral-sampuan-ne-ise-yarar-ketoral-sampuan-kullanimi

Bahsettiğim şampuanda bu eczaneden bulabilirsiniz.

mervedoganay

@Minigimmm Evet evimiz için de müthiş bir haber oldu. Modumuz değişti onun iyileşmeye başlamasıyla. Başka bir dileğim yoktu zaten o hasta olduğundan bari. Evet vet expert bizi de hiç yanıltmadı şu zamana kadar. Dediğiniz ürüne de bakacağım. Çok sağ olun. Onlar iyi olsun ki biz de iyi olalım gerçekten. Çok sevindim geride kalmasına. Şimdi hatırladım iyileştiğini siz yazınca. Oysa konuşmuştuk. Biraz dalgınım koşuşturmaktan. Minik'e öpücüklerimi gönderiyorum.

mervedoganay

Boyunluk takılı şu an. Dediğiniz gibi sirke sürdük hep iğrensin diye. 3 Eylül'den bu yana daha iyi. Kaşıntıları azaldı. Galiba mantar aşısından sonuç alamadık ama mantar hapından alacağız. Sadece yalıyor kuyruğunu. Evet mantar teşhişi konuldu. Hatta ayrıca mantarları gösteren ışıklı bir cihazla bakılmıştı kuyruğu doluydu yavrumun.

mervedoganay

Boyunluk takılı şu an. Dediğiniz gibi sirke sürdük hep iğrensin diye. 3 Eylül'den bu yana daha iyi. Kaşıntıları azaldı. Galiba mantar aşısından sonuç alamadık ama mantar hapından alacağız. Sadece yalıyor kuyruğunu. Evet mantar teşhişi konuldu. Hatta ayrıca mantarları gösteren ışıklı bir cihazla bakılmıştı kuyruğu doluydu yavrumun.

mervedoganay

Boyunluk takılı şu an. Dediğiniz gibi sirke sürdük hep iğrensin diye. 3 Eylül'den bu yana daha iyi. Kaşıntıları azaldı. Galiba mantar aşısından sonuç alamadık ama mantar hapından alacağız. Sadece yalıyor kuyruğunu. Evet mantar teşhişi konuldu. Hatta ayrıca mantarları gösteren ışıklı bir cihazla bakılmıştı kuyruğu doluydu yavrumun.

mimimomo

cok cok acil sifalar ve kolayliklar dilerim.
bilgi sahibi olabilmek icin okumaya ugramistim, detaylari gorunce cok uzuldum.
dilerim en kisa zamanda atlatir ve rahatlarsiniz. zor bir surecmis.
sevgiler.

mervedoganay

@mimimomo Çok teşekkür ederim. Hiç kullanmanız gerekmez umarım bu bilgileri. Hepinizin iyi dilekleri oğluma iyi gelecek inşallah.

Minigimmm

Ne guzelll bir haber :) hep iyi olsun inşallah onlar iyi oldukça bizlerde iyi oluyoruz gerçekten. Dediğiniz sampuani duymamistim hic ama markasi şaşirtmadi vet expert çok iyi urunler çikariyor cidden. Dediğim vetomune bağişiklik takviyeside o markanin urunu. Umarim guzel haberler alirsiniz bizde defalarca kliniğe gittik ve allahim ne zaman son bulacak der dururdum. Umarim herşey geride kalir. Bizim minik beyimiz iyi çok şukur mantari aşı ile tamamen geride biraktik bir daha da tekrarlamadi şükürler olsun ki. Darisi sizin basiniza diyorum :) sağlikli gunler dilerim.

beyzathemoc1

büyük ihtimalle denemişsinizdir ama nano spreyi denemediyseniz bi bakın ona da

diablerose

ECOSIN UYGULATTIRIN. AŞI FALAN HİKAYE. MANTARA EN IYI COZUM ECOSIN.
BNM KEDI DE MANTARDI MANTAR TEDAVISI SONUC VERMEYINCE BASKA KLINIGE GOTURDUM. MEGERSE UYUZU DA VARMIS. TESHIS TEDAVININ YARISIDIR. BENCE BASKA BI KLINIGE DAHA GOTURUN.