Bir Kedi Tuvaleti Dışında Bir Yere Neden İşer?

inferi0r

Biraz araştırdım ama sizlerinde fikrinizi almak istedim. Yazarsanız çok sevinirim.

10 CEVAP

Kızgınlık döneminde yapar, memnun olmadığı bir durumu anlatmak için yapar, ortam değişikliği yaşandığında yapar, eve yabancı biri gelince de yapma ihtimali var. Kediler değişiklikten hiç hoşlanmazlar. Mümkün olduğunca yaşam alanlarını aynı tutun.

Cigdem_ib

Kızgınlık dönemindeyse yapabilir rahatsız olduğu bir durum varsa tuvaleti temiz değilse yapabilir

Nrydiry

Kızgınlık dönemi, bir de korktuğu zaman galiba, veya hoşnut olmadığı bir anda. Mesela bugün yola çıktık, köyden eve dönüyoruz, kedimi kucağıma aldım arabada, üstüme çişini yaptı 😔

Nrydiry

Pelet kumu sevmemiş olabilir evet, direkt gectiyseniz ondan yapmistir, onun dışında kısırlaştırmadan önce hiç çiş yapmış mıydı? Çünkü bu kızgınlıkta çiş yapmış olunca alışıyorlarmis, kisirlastirinca bile yapıyorlarmış

beyzathemoc1

eğer hep belli bi yere yapıyosa yaparken zorlanma idrarında kan yoksa size sinirinden olabilir ama bunlardan biri varsa idrar yolunda sorun olabilir isterseniz idrar örneği alıp bi test yaptırın hem içiniz rahat olur

Seymaaacaan

Bir çok sebebi olabilir. Hal ve hareketlerini gözlemlerseniz niye yaptığını bulabilirsiniz

inferi0r

Kısır arkadaşlar kedimiz,
pelet kuma geçtik ama 1 ayı geçti, en büyük değişiklik o şu an. Herkese teşekkürler

inferi0r

Evdeki diğer kedi veya kedilerke üstünlük mücadelesinden ötürü yapabilir diye okumuştum ben de

inferi0r

Ya aslında hiç yapmadı, çok temiz bir kedi. Aylar önce bir kere evden çıkarken banyonun kapısını kapatmışız yanlışlıkla, bütün gün tutmuş biz gelene kadar yapmamış :(
Acaba bir sıkıntısı var da anlamıyor muyuz diye korkuyoruz biz de işte.

Pelete de kademeli geçiş yaptık ama çok sevmedi galiba, üstünü örtmeden çıkıyor yapıp öyle. Yarın hemen eski kumuna dönmeyi düşünüyorum bakalım.

Tuvaleti pis ise, kızgınlıktaysa, strese girdiye vb.