Vitamin Ve Ek Besin

kimyonesra

merhaba, kedim 5.5 aylık oldu. kuru ve yaş mama ile besleniyor bazı zamanlar tavuk, yoğurt veriyorum. ek besin önerir misiniz? artık kullanmaya başlamalı mıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

12 CEVAP

Gimlihanim

Vitamin ve Malta biz de o aylarda başlamıştık. Veterinerinize sorup uygunsa başlayabilirsiniz tabi.

Gimlihanim

Ekstra taurin de kullanıyoruz. Eksikliği ciddi sorunlara yol açabiliyor.

duman_cat_world

Tam ek besin değil ancak kedinizin tavuğa alerjisi yoksa tavuk suyu öneririm bizimki bayılıyor çok iştahlı değildir normalde 😍💖

Ek besin olarak Gimcat Kitten Paste verebilirsiniz yavru kedilerin gelişimine katkı sağlıyor. Bir de somon yağı önerebilirim Mutaminden çok memnunum biofeline de olabilir 💙

duman_cat_world

Tavuk suyunu tavuğu yağsız tuzsuz haşlayarak elde edebilirsiniz :)

tyguler

mamanız nedir?

kimyonesra

molly kitten kullanıyoruz veteriner bunu önermişti. yaş mama olarak da purina

Lils

Yaş mama olarak purina şeker içeriyor. Felix ve konserve olan. Pek kaliteli değil.

duman_cat_world

kimyonesra
Nutri, Gimcat, ND, Schesir, Felicia konservelerinin içerikleri çok güzel bizimii özellikle Nutri aşığı 💙

duman_cat_world

bizimki**

Rgms

@kimyonesra Çok ek bir şey vermiyorum artık. İlk dönemler çok. Abarttım ve kedim ciddi alerji oldu. Artık daha sade besliyorum. Her gün mamasına ek malt, arada laktozsuz kefir (haftada bir iki max) ve probiyotik (bir kutu alıp -20 saşe- 40 gün kullanıyorum) veriyorum bağışıklığı güçlü olsun diye.

Minigimmm

Şoyle ki yoğurt kefir verebilirsiniz. Tavuk ciger ile evde yas mama hazirlayanlar var youtubeden tariflere de bakabilirsiniz. Yerse yapabilirsiniz olabilir bizimki mesela asla yemiyor evde yapilan bir şeyi. Baharatsiz tuzsuz olmasina dikkat edin sekerli seylerde vermeyin. Yas mama olarak da mera, schesir, nd, nutri, en iyileridir. Macun olarakta malt artik kullanmaya baslayabilirsiniz haftada 2 3 kere yeterli olur. Yuttuğu tuyleri atabilsin diye. Vitamin macunlarda kullanabilirsiniz bagisiklik icin vitamin degerlerinin desteklenmesi icin. Zoovital, vetriline, vetiq nutri vit, macunlarini önerebilirim.

kimyonesra

herkese çok teşekkür ederim. önerebileceğiniz yaş mama var mıdır peki