Kedim Kefir Yoğurt Zeytinyağı Yemiyor ?

MunevverOzturk

2 kedim var ve bir tanesi kabız olmus hangisi oldugunu az çok tahmin ediyorum iyi gelsin diye kabızına probiyotik yogurt kefir zeytinyağı gibi şeyler vermeyi denedim kesinlikle yemiyor en sevdiği yaş mamaya katıp verdim bu kez yaş mamayı yemedi diger kedim bayilarak yiyor hem saglikları için de duzenli verecegim artik onlara iyi gelen şeyleri vermeye calisiyorum havuç salatalık yoğurt vs gibi havuc ta salatalik ta yemediler sadece oğlum yogurdu sevdi yedi bagirsaklari için onerebileceginiz baska seyler var mi ya da sirindanin ignesini çıkartıp zorla mi vermeliyim

7 CEVAP

Snzlc

şırıngayla verebilirsiniz veya probiyotik tozları kullanabilirsiniz gimcatin gastro malti var onu deneyebilirsiniz

Lils

Şırınga ile verirken dikkat edin ciğere kaçabilir

Warriorsans

Şırınga ile zeytinyağı verebilirsiniz. Yada konserve ton balıklarından alabilirsiniz onlar bolca yağ içeriyor hiç yağını süzmeden verebilirsiniz

tyguler

şıringayla agzına sıkıyorum ben. ama siringayla verirken dikkatli olmak lazim bogazini cok açmayin bogazina baski uygulamayin sonra cigerine kacabilir dikkat etmek gerek.

duman_cat_world

Şırıngayla vermenizi kesinlikle önermem Allah muhafaza kedinin soluk borusuna kaçabilir hem kediyi strese de sokabilirsiniz. Yemiyorsa prebiyotik tabletlerden alıp verebilirsiniz. Bu tableti ezip toz haline getiriyorsunuz ve yaş mamasına karıştırıyorsunuz.

MunevverOzturk

Teşekkürler

Minigimmm

Yoğurt kefir yemeyen kediniz icin mecburen probiyotik takviyeye başlamaniz gerekir. Probiyotikler genelde toz seklinde oluyor mamaya dökülüyor ama bizimki yemiyor hap vermek benim icin daha kolay olduğu icin Veda'nın probiyotigini aliyorum çok kaliteli tavsiye ederim.

https://orijinpet.com/urun/purina-fortiflora-kediler-icin-probiotic-takviyesi-30x1-gr-1080-12274698

https://zoovital.com/urunlerimiz/provital-cat

https://nutrilab.com.tr/nutri-flora-canine/

Bunlar toz formunda olanlar

http://www.vedavet.com/urun_detay.php?grup=2&id=29

Buda hap olan. Gecmis olsun