Kedimin Fip Testi Pozitif Çıktı

Kedimin fip testi pozitif çıkmıştı iç dış parazit aşıları haricinde başka aşı yaptırmıyorum.Ama karma aşısını yaptırmadım yaptırmam gerekiyormu herhangi bi problem yaşarmıyım.Bilgisi olanlar yardımcı olabilirlermi

10 CEVAP

Hilalllllll

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir 🤲

Minigimmm

Corona pozitif başka bir sey fip baska bir şey. Gebelik testi ile yapilip bakilan corona tasiyicisi mi degil mi ona bakiliyor. Bu pozitif ciktiysa kediniz corona virüsü tasiyor demek oluyor fip degil. Fip dedigimiz cok baska olay allah başa vermesin corona mutasyona ugrayinca fipe donuşturuyor. Kediniz oyle durdugu yerde 1 sene ilacsiz tedavisiz fiple yasayamaz. Bence durumu yanlis biliyorsunuz. Ikincisi corona tasiyici olan kedilerin mutlaka butun asilari aksatılmadan yapilmali. Losemiye kadar yapilmali normal bir kedinin uzerine 1 dusuyorsaniz coronali kedinizin uzerine 2 duşmelisiniz. Mamasi kaliteli ust segment olmali ve bagisikligini daima yuksek tutmalisiniz ki hastaliklara yenilmesin. Asilarini mutlaka duzenli yaptirin. Gecmis olsun. (Benim kedimde coronalı)

Cook

Korona pozitif kedilere çok önerilmiyor aşı,sadece iç dış parazit yaptırıyoruz biz de.Eğer yaptırayım içim rahat etsin istiyorsanız öncesinde mutlaka bağışıklık yükseltin.Aşıyla vücuda zayıflatılmış virüs veriliyor,bağışıklık düşerse korona aktif hale gelebilir,kedi savaşamazsa fipe dönüşebilir

#kedilernedemekistiyor yok ama biz sahiplendik sokaktan onu aldığımızda çok kötü durumdaydı

Superisi814

Merhaba,
Kediniz fipli mi, korona tasiyicisi mi ?Fip yazdiginizi gördüm elbette ama sorunuzu okuyunca bir umut korona tasiyicisi oldugunu düşünmek istedim.Kedilerin neredeyse 9/10u korona tasiyicisidir.Önemli olan mutasyona ugramamasidir.

Karma aşi fipten cok büyük oranda koruyucudur.Ancak kediniz fip ise, bildigim kadariyla bu sürecte artik karma asi yapilmaz.Hatta bazi kedilerde bagisiklik guclendirmek ters tepki yapabilir bu süreçte.Bu nedenle hekiminizin önerisi disina cikmayin lütfen.
Fip ise mesakkatli bir sürec olabilir.Geçmis olsun.

#superisi814 yaklaşık 1 sene önce bu test yapıldı taşıyıcı değil direk corona hastası olduğu söylendi.Ama çok şükür durumu iyi bir sıkıntı yok sadece bu durumda karma aşının yapılması gereklimi emin olamıyorum

Palyaco

Cok geçmiş olsun

Superisi814

Gecmis olsun.Ben fip teshisi konulan kediye asi yapilmadigini biliyorum.Hatta yakin zamamda bir tanidigim yavru kedi sahiplendi, calicivirus atlatmaktaydi ve hekim şu an asi yaparsam tetiklenir hastaligi.Sadece paranizi almis olurum dedi ve yapmadi.Hastalik duzelmekte oldugu icin atlattiginda asilanabilicegini söyledi.
Kedinizi kontrol ettirkeniz gerekir aşidan önce.

Çok geçmiş olsun. Konuyla bağımsız ama kediniz dışarı çıkıyor muydu?

Minigimmm

Gebelik testi gibi diyecektim