Kedim Tüy Dökmeye Başladı

Kira

Kedim 1 yaşına girdi ve acayip tüy dökmeye başladı kullanıp memnun kaldığınız veya önerdiğiniz vitamin var mı?? Gimcat kullanmalı mıyım? Önerir misiniz?

10 CEVAP

irmtnc3

Biofeline balık yağı ve tüy sağlığı damlasını öneririm Ve en önmeli kaliteli ve balıklı mama kullanmanız

End_19

Mama ne kullanıyorsunuz?

Palyaco

Biofeline ve vest plus taurinli vitamin 8 aydır kullanıyorum vest plus taurinli vitaminliyi tüy sağlığına cok iyi

Lunaveelmas

Gimcat yada vets plus ikisi de güzel kedi çimi de kullanabilirsiniz

Minigimmm

Mama değişikliği yaptiysaniz ondan kaynaklaniyor olabilir. Balikli mama tuy dokumu icin tavsiye ediliyor kaliteli bir balikli mama alabilirsiniz. Bunun dışında mevsim değisikligine doğru gidiyoruz. Kişa gireceğiz kedilerimizde yazlik tuylerini dokmeye basliyorlar. Normal tarakla haftada 3 4 kere tarayin. Furminatorunuz varsa haftada 1 2 kere kirilanlari alın. Vitamin desteği olarak biofelinenin tüy damlasindan çok memnun kalanlar var. Tuy sorununa çok işe yariyormus bizde aldik deneyecegim. Tren dyol yorumlarina bakabilirsiniz. Yalniz alacaksaniz tren dyolda markanin kendi saticisi olmasina dikkat edin yada instagram sayfasindan siparis verin sahte urune denk gelmeyin. Ve vetoskin denen bir takviye daha var. Biraz uçuk bir fiyati var 200 tl'yi gecik olabilir. Alabilirim diyorsaniz kaliteli bir takviyedir. Sadece kliniklerde bulabilirsiniz. Yine biofelinenin veya mutaminin somon yağıni kullabilirsiniz bunlada etki gorenler var.

Phoenix3

Balıklı kuru mamaya geçin, veterinerim tavukluların özellikle sıcak havalarda çok tüy döktürebildiğini söylemişti. Multivitamin (gimcat veya Vet's Plus öneririm) ve balık yağı kullanın. Ben marincap aldım balık yağını kapsül şeklinde olanlardan. Haftada 2 3 defa mamasına bir kapsül sıkıyorum. Kısa bir süre uyguladık bu dediklerimi ve gözle görülür derecede azalma oldu düzenli de tarayınca. Şimdi tekrar arttı biraz o da havalar soğumaya başladığı için tüy değiştiriyor muhtemelen ondan

Kira

Tavuklu proline kullanıyoruz baya memnunuz balıklı mamayı bi kaç defa verdim ama yemedi elimde kaldı maalesef vitamin önerileriniz için teşekkür ederim.

Nehirery

**Benim kedimde havalar ısınınca tüy döküyor çok fazla kışın duruyor ne kullanmanızda dökecektir yine sık tüylü ise mevsim geçişlerine tüyleri yenileniyor **

Ayssgul

Tamamen kesemezsiniz ama azaltabilirsiniz ben kullanmadım kızıma lakin çok yakınım kedisi için kullandı tüy için bir vitamin sadece veterinerlerde olan vetoskin adında bi vitamin azalttığını söylemişti 200 tl bi fiyatı var deneyebilirsiniz bütçeniz elveriyorsa.

MunevverOzturk

Vetriline biozin paste kulllaniyorum kedimin tuyleri bildigin pelus oyuncak gibi ve dokulmesi azaldi ama o bitince biofeline damla almayi dusunuyorum ya da vmp paste az kaldi