Brit Care :(

Melike0nur

Öneri üzerine aldım bu mamayı içeriği de iyiydi. Ama bir türlü düzelmedi kakası ya İshal oldu. Veteriner mamayı değiştirdi özel mama verdi ama hala devam ediyor. Yaşayan var mı bu durumu?? Ne gibi tedavi uygulandı? Ne kadar sürede geçti falan?

37 CEVAP

Minigimmm

Brit care de bu ishal problemi çok sık yaşanıyor aslinda insanlar tarafindan hekimler tarafindan marka sahiplerine bildirilse iceriğinde mutlaka oturmayan bir sey vardir mamanin üzerinde tekrar çalisilmali diye duşunuyorum. Cunku bu kadar kedide ayni tepkiyi vermesi bir tuhaflik olduğunun göstergesi. Acaba bu mama kac senedir turkiyede var merak ettim doğrusu. Turkiyeye gelen seriler kesinlikle incelenmeli.

Sizin sorunuza gelecek olursak sizde kesinlikle probiyotige baslamalisiniz ama oyle yogurt kefir mefirle olacak iş değil mama bagirsak florasini bozdugu icin direk kliniklerde satilan probiyotik takviyelerine basvurun. Hemen duzene sokacaktir. Proplan, zoovital, nutrilab cok iyi markalarin probiyotikleri. Genelde toz formunda oluyorlar. Sevmez ise yemez der iseniz hap formunda alabilirsiniz. Veda markasi işinizi gorur. Gecmis olsun :)

Poncimin

@Thesudeaskin

Biz burda öneride bulunuyoruz, deneyebilirsiniz diyoruz. Yoksa biz sizin kedinize iyi gelip gelmeyeceğini nerden bilebiliriz? Biz şuan Acana kullanıyoruz çok memnunuz. Bazıları da diyor kedim sindiremedi, ağır geldi. Benzer şekilde N&D kullanıp memnun olanlar varken bazıları ise memnun kalmıyor, kedisine iyi gelmiyor. Olabilir bunlar, kediden kediye etkisi değişir mamaların, mama bulma süreci vardır. Hangi mama iyi gelecek deneyip görmeniz lazım. Ben mama önerirken içeriğe göre sıralama yapıyorum, mamaların içerikleri önemli, içeriklerine göre sıralama yaparken de üstüne basarak belirtiyorum. Dediğim gibi, kedinize etkisini uzaktan biz bilemeyiz, sizin gözlemlemeniz gerek. Bütçeniz varsa önce et içeriği yüksek olan Acana gibi üst segment mamaları tercih ederseniz, kedinize ağır gelirse, memnun kalmazsanız bir alt mamalar Bozita, Exclusion, Sanabelle, Instinct gibi gibi daha çok var, bu mamaları denersiniz. Elimde sonunda kedinize iyi gelen doğru mamayı bulursunuz.

Palyaco

Brit care yi kullanmayanlar öneriyor ben buna kızıyorum

simbakedi

mamalari icerik olarak yorumlamiycaz da neye gore yorumliycaz arkadaslar dalga mi geciyorsunuz? burda sizin kedinize iyi gelen mamayi bana onerseniz ve benim kedime iyi gelmese suclusu siz mi olacaksiniz sacmalamayin yani.
sorunuza gelecek olursak, ben de probiyotik destegine baslamanizi oneririm. brit care kullanirken de probiyotige baslasaydiniz iyi olabilirdi. basta cunku ishal yapmamis tam olarak. ben de nd gectigimde yumusak kaka sorunu yasadim bir sure sonra gecti bu sorun. probiyotik baslayacaktim ama gecmese. biraz kedinin alismasi gerekiyor sanirim mamaya. tabiki ishal disinda baska etkiler de olursa israr etmenin anlami yok ama sadece ishalse ben bu durumun cozulebilecehine inaniyorum, benimki cozuldugu icin :D

duman_cat_world

Brit Care icin ishal şikayetleri alınmıştı. Veteriner hekim hangi mamayı verdi tam olarak?

Palyaco

Brit care ishal ve diskida fena koku yapıyor diyorum bu sitede herkese ve beni burda linç ediyorlar nedim artik bu mamada sorun var

Melike0nur

Virbac gastro verdi

Palyaco

Bende kullanmistim brit care ishal ve diskida inanılmaz koku yapti haftada 3 sefer zeytinyağı 1 tatlı kaşığı verin bağırsak florasini duzenlicek ve mamayi değiştirmeniz guzel olmus

Poncimin

Biz iki tester mamasını kullandık, hiçbir sorun yaşamadık. İçeriği ve analiz değerleri güzel bir mama, neden bazı kedileri ishal yapıyor bilmiyorum. Her mama her kediye yaramaz zaten. Biz Acana kullanıyoruz memnunuz şuan. Bu arada Britcare paketin %10'undan azı kullanılmışsa iade alıyor diye biliyorum, öyle bit şey varsa iade edebilirsiniz.

Ozge00

Ben aylardır kullanıyorum. Süreci anlatayım size.

İlk 3 hafta eski ve yeni mamayı karıştirip verdim, kakası yumuşadı öncekine göre. Daha sonra direkt brit verdim ishal oldu o gün. 1 hafta kadar ev yapımı yoğurt verdim. Şuan iyi Kakasi kıvamlı. Sanırım daha kedi alışmadan hemen bırakıyorsunuz ishal yaptı diye. İshal yapan içindeki bezelye Muhtemelen, yüksek miktarda bezelye var. Her kedide aynı etkiyi yaratmaz. Gaz da yapar bazı kediye. Veya önceki mamaniz undan oluşuyor ise de ishal yapar çünkü et var britte. Mide zamanla alışır sorun ortadan kalkar.

Arkadaşlarım dediği gibi probiyotik iyi gelir. Veteriner ile yol alın

Thesudeaskin

Burada bazıları sürekli bu mamayı öneriyor güya içeriği güzel diye. Ama her şey içerik demek değil görüldüğü gibi.

Ozge00

Olabilir dedigim gibi herkese iyi gelmez zaten mamalar. Ben memnun olduğum için rahatlıkla onerebilirim. En çok önerilen nd için de bir sürü sıkıntı var, acana ve orijen için de geçerli. Her mamada şikayetler var şikayet olmayan mama bulamayız. Çünkü her kedi aynı değildir. Her mamanın etkisi de aynı değildir. Deneme yanılma ile öğreniliyor bu tarz şeyler.

Brit Care'i üreten Vafo Praha'yı google'da aratırsanız yorumlardan insan sağlığına bile önem vermediklerini görürsünüz. İnsan sağlığına bile önem vermeyen bir firma hayvanları da umursamaz diye düşünüyorum. Bu yüzden bilindik markalardan şaşmayın.

Poncimin

@Ozge00

Google kullanıcılarının yorumlarını diyor sanırım. Vafo praha yazınca en üstte genel bakış, sonrasında yorumlar var sanırım onu diyor. Biraz baktım sanırım anladığım fabrikaların bacalarına filtre sistemi takmamışlar herhalde, oranın halkı da fabrikadan gelen garip kötü kokudan, dumandan şikayetçi. Doğayı kirletiyorlar falan diyor. Ben böyle anladım, yanlış anlamış da olabilirim :D İlk defa duydum böyle bir şey, doğruluğu nedir bilmiyorum.

Palyaco

10 kediden 8 ini ishal ediyor ben okadar ugrastimki lanet ettim canım yandı baskalarininda canı yanıyor