Kuru Mama Islatıldığında Bozulur Mu?

parskedy

Merhabalar, 5 aylık kedim diş çıkarma döneminde olduğu için bir türlü mama yiyemiyor/yemiyor. İştahsızlık da yaşıyor, bu yüzden endişelenmeye başladım. Mamayı saatli vermiyorum, bittikçe yeniliyorum. Sabah 8 gibi koyduğum mamanın çok az bir kısmını yedi, yeni yaş mama koymuştum ondan da çok az yedi. Az önce de kalan kuru mamasını ıslattım ama bu şekilde olunca da bilemedim sabaha kadar mamaya bir şey olur mu, kokar mı veya bozulur mu?
Bu arada mamanın kokması benim için değil, onun için mi problem olur diye düşündüm. Kokusu değişince yemez diye mesela.

18 CEVAP

parskedy

@Minigimmm cevabınız için çok teşekkür ederim, şimdilik sevdiği için yaş mamayla karıştırmaya devam edeceğim.

parskedy

@zibityus ıslatmaktan vazgeçtim. yaş mamasıyla karıştırıyorum, teşekkürler cevabınız için.

parskedy

@duman_cat_world kullandığımız mama bitmek üzere, ben de mamayı değiştirmeyi düşünüyordum. yakında da 2-2.5 aylık bir kedi sahipleneceğim. dediğiniz mama çok iyi olabilir ikisi için de gerçekten. kedi çorbasını da ilk defa duydum, kesinlikle bakacağım, çok teşekkürler ❤️