Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Köpekleri eğitime göndermek gerekli mi?

Nhnnn
Nhnnn

2166


Anket

Evet profesyonel eğitim almalı
(8 oy)
Evde verilen eğitim yeter
(14 oy)
Toplam (22 oy)

İnanıyorum ki bir çok insan bu soruyu sormuştur kendi kendine evde eğitim olur mu yoksa eğitim alması için bir yere göndermeliyim diye ben de şu an bu konu üzerinde düşünüyorum


13 Cevap

Robin
Robin

2466


Düşünmeniz gereken şey eğitimin ne kadar kapsamlı olacağı bence,basit komutlar evde bir şekilde öğrenilebilir ama geniş ve iyi eğitim istiyorsanız profesyonel eğitim şarttır. burada köpeğin cinsi de önemli bir etken.


eren
eren

2288


bence profesyonel eğitim şart.


suzanisil
suzanisil

139


eğitimsiz köpek yoktur yanlış verilmeye çalışılmış eğitim vardır.
kişi köpeğini doğru bir şekilde ve gerektirdiği komutlarla eğitmeyi başarabilirse süper :)
ben kendime bir eğitim DVD si aldım ve bugüne kadar yanlış yaptığım şeyleri gördüm. yani sektörün içinde olmak herşeyi bileceğimiz anlamına gelmiyormuş. sizlere de öneririm. ''Ali Yeşilırmak ve Max ile köpek eğitiminin sırları''.


muffin
muffin

28


Köpeğin başkası tarafından eğitileceğine, sahibi nasıl eğitim vermesi gerektiğine dair eğitilse çok daha iyi olur. Ne yazık ki bu tür gruplar (bildiğim kadarı ile) yok, insanlar kolayına kaçıyor, köpeğini eğitime gönderir ve çoğunlukla sonuç hüsrandır. Halbuki eğitimle geçen zaman hem köpek hem sahibi için eğlencili olur hem de araladındaki bağı kuvvetlendirir.


champagnebuddha
champagnebuddha

393


Sakın ve sakın köpeğinizi Türkiye'de o Şile / Çekmeköy gibi yerlerdeki kendilerini profesyonel köpek eğitmeni denen kişilere teslim etmeyiniz. TC'de 2-3 tane doğru dürüst eğitmen vardır ve sadece 1 adet köpek psikoloğu vardır.


champagnebuddha
champagnebuddha

393


Ve unutmayın köpek eğitimi " sizi" içerir. Kendinizi eğitmelisiniz. Kendiniz de katılmalısınız.


YusufAticii
YusufAticii

11


Profesyonel eğitimi içinizden bir yerlerden istiyorsanız bilemem ama köpeğin alacağı eğitim evde olmalıdır, sahibinden olmalıdır. Bu aranızdaki bağı da size duyduğu güveni, sevgiyi de güçlendirecektir.
Ben de profesyonel eğitim konusunda çok düşündüm ama benim aldığım geri bildirimlerde doğru olmadığı yöndeydi. Köpeğinizin gittiği yerde dikkatini dağıtabilecek çok fazla şey olmayacak, evde ve dışarıdaki eğitimlerinizde bu dikkat dağıtıcılar mevcut olacak. Bu ona daha bir eğitim demektir. Profesyonel eğitim çok ağır vakalarda gerekli diyorum ben, sizi korkutmasın eğitim. Onunla o zamanı geçirirken de çok mutlu olacaksınızdır eminim. O öğrendiğinde daha mutlu olacaksınız. Zor değil, bunun için biraz çaba sarfedin.
Benim düşüncem bunlar, biraz uzun ama açıklayabildim bence ^.^


DuyguveMikrop
DuyguveMikrop

2032


Profesyonel egitimin hicbir zarari yoktur elbette. Fakat herkezin imkani olmayabilir. Bu yüzden Köpek evlat edinen insan ilk kendini egitmeli,ögretmeli,bilgilendirmeli.... bunlar olduktan sonra Profesyonel egitime gerek kalmiyor.


Boyka
Boyka

1662


Bi köpeği eğitmek için önce kendini eğitmeli insan.


romeohappydog
romeohappydog

577


Evde ve kendin rahatça temel komutları öğretebilirsin. Bunun için DVD ve kitap alabilir internette videoları izleyebilirsin.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
2838 Görüntüleme
13 Cevap
3 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor