Kedim Kızgınlık Döneminde Girmiş Olabilir Mi?

myluvchanel

6,5 aylık dişi kedim 1 saattir koridor boyunca gidip gelip miyavlıyor, daha önce hiç böyle bir hareketini görmemiştim. Yemek verdim, su verdim, oyun oynadım, tuvaleti temiz. Zaten bir şey istese yanıma gelip miyavlardı. Oyun oynarken topu atıyorum peşinden koşuyor topu tekrar alıp atmak için yanına geliyorum ğığğğ gibi garip bi ses çıkartıyor :D

7 CEVAP

_SeNa

^Aşırı sürtünme hareketleri
^Vokalizasyon; Sürekli bağırma durumudur. Daha önce tecrübesi olmayan kedi sahipleri acaba kedim hasta mı oldu, bir acısı mı var diye korkup veteriner kliniklerine müracaat ettikleri yaygın görülmektedir. Bağırmalar bazı kedilerde geceleri daha çok artabilir. Kendisine ve sahiplerine uykusuz geceler yaşatma ihtimali yüksektir.
^Rolling; Yerlerde düzenli olarak takla atma, yuvarlanma halidir.
^Sık sık kalça kemiğini yukarıya kaldırarak çiftleşme pozisyonu alması
^Belini kamburlaştırarak yere çok yakın garip yürüyüşler sergilemesi
Belirtiler böyleymiş.

Palyaco

Kızgınlık dönemi 7 aylıkken dışı kediler kisirlastiriliyor

cat_expert

Yaşı uygun ilk kızgınlığına girme ihtimali yüksek.

Her zamankinden daha fazla ilgilenip, oyunlar oynayıp dikkatini dağıtmayı deneyin, kızgınlığı bittikten sonra da hafiften kısırlaştırmak için plan yapmaya başlayın.

duman_cat_world

kızgınlığa girmiştir büyük ihtimal. kızgınlığı bittikten sonra kısırlaştırmanizı öneririm. hekim gibi hekim bulabilirseniz kizginliktaymen de kısirlastirabilirsiniz. kizginlik doneminde disi kedilerin vajina duvari kalinlastigi icin ameliyat daha zor oluyor cogu hekim yapmak istemiyor.

zibityus

kısırlaştırın

Evet muhtemelen kızgınlığa girmiştir, devamında popo kaldırma hareketini vs. de yapar muhtemelen.

emre536

eger kızgınlık dönemıne girdiyse dişi kedilerde bu dönemi atlattıktan sonra hemen kısırlaştırmanızı öneririm bu dönem içerisindede çiftleşmemesi için dikkatli olmalısınız bu süreçte rahatlatıcı kedi müzikleri dinletebilirsiniz ,dediğiniz gibi oyun oynatmakta iyi olur