Kedim Hızlı Ve Çok Yediği İçin Kusuyor

aeri-l

Merhabalar yavru kedim çok fazla kuru mama yiyor, yerken de sanki önünden alacakmışız gibi davranıyor. Bu yüzden hızlı yiyor halbuki serbest beslenme yapıyoruz mamalar hep önlerinde kedilerimizin. Ağzında mama varken yaklaşınca hırlıyor mesela. Son günlerde bu hızlı ve çok yemeleri yüzünden kusmaya başladı. Ağız dolusu mama aldığı için çiğnemeden yutuyor ve kustuğunda sadece çiğnenmemiş mama taneleri oluyor. Sonra kustuğu mamayı da eğer biz görmezsek o an yiyor. Farklı boyutlarda mama kapları denedim ama hepsinde bu çok yeme davranışı devam etti. İlk geldiğinde ağzına mamayı doldurup kaçarak farklı yerde yiyordu şimdi bizden ona zarar gelmeyeceğini anladı ama hala ağız dolusu alıp yiyor. Mama yerken mırlıyor mesela o kadar seviyor mama yemeyi ilginç çocuk :) Kusmasını nasıl engelleyebilirim? Böyle bir sorun yaşayan varsa ve yol gösterirse sevinirim.

7 CEVAP

Ozge00

Slow eat yeme kapları var onlara bakın bir. Genelde sorunu çözüyor. Çözüm olmazsa hekime danışın kesinlikle geç kalmadan

Palyaco

Daha büyük mamalar yavaşlatır kedinizi

buusracikk

Kedilerimizin demişsiniz sanırım birden fazla kediniz var. Benim de 2 kedim var 4 aylıklar erkek olan kedim de çok hızlı yediği zamanlar mamayı büsbütün geri çıkarıyor. Bunu birçok kez yapınca veterinere sordum yarış halinde yiyorlardır doğaları gereği dedi. Yani dışarıda yemek verdiğimiz bir kedi de hızlı hızlı yiyor çünkü başka kedi gelip yemesin diye aç kalmamak için. İçgüdüsel bir durum anlayacağınız

diablerose

buyuk bi tabaga mama tanelerini 3 cm aralik birakarak koyun. tabagini bitirdikce bunu tekrarlayin

aeri-l

diablerose slow eat mama kaplarından sipariş ettim o gelene kadar dediğiniz gibi bir tabak bakayım evden sanırım düz geniş tabak tarzı bir şey olursa aralıklı koyabilirim teşekkür ederim

aeri-l

Ozge00 bahsettiğiniz mama kaplarını buldum sipariş vereceğim umarım sorunumuzu çözer teşekkür ederim.

Palyaco şu an royal canin kitten yiyor aslında çok ufak değil taneleri proplan nd falan daha küçük kalıyor tane olarak ama bir bakayım kitten mamalara teşekkür ederim yanıtınız için.

aeri-l

buusracikk Evet 2 kedim var güzel bir noktaya değinmişsiniz :) özellikle yaş mama verdiğimde resmen yarışta gibi davranıyor hemen kendisininkini yiyip diğer kedimin tabağına sarkıntılık ediyor 🤷‍♀️ Peki siz çözüm bulabildiniz mi?