Aşıdan Mı? Mamadan Mı

Alexkitty

Merhaba
Benim bıdık 4 aylık gözünün içine bakıyorum toparlansın iyi olsun diye çabalıyorum fakat galiba ben iyi baktıkça kötüye gidiyor korkuyorum geçtiğimiz hafta karma 2 aşımızı olduk aşıdan sonra halsizlik oluyor biliyorum fakat 3 gün sonra yeşil yeşil köpük kustu yavru ve o günden beri az mama yemeye başladı dün de kuduz aşısı yaptırdık akşama kadar uyudu yaş mamasını (N&D ocean yaş mama) yedi suyunu çok güzel içiyor bir sorun yok ama dediğim gibi kuru mamayı ( N&D ocean) çok az yiyor bu sabahta acı acı miyavlayip ardından beyaz köpük kustu kakamız krema kıvamına yeşil kustuğu günden beri o günden beri zayıfladı dün kuduz aşısı olurken anlattim veterinere bi sorun yok dedi yeni N&D ocean mama cuma geldi dün yeni bir mama daha aldım az tahıllı tavuklu Exclusion olandan protein fazla mı geliyor diye düşünüyorum üşüttümü diye düşünüyorum zehirlendi mi diye düşünüyorum ama içinden çıkamıyorum aldığımızda çok zayıf çelimsizdi anca kilosu yerine geldi daha geçen hafta 1.470 gr. oldu diye sevinirken bıdık yine zayıflamaya başladı iç dış parazit karmalar ve kuduz yapıldı bu ay sonu tekrar parazit aşılarımız var ne yapacağımı bilmiyorum evde herkes tedirgin kızım çok üzgün veteriner bi sıkıntı yok dedi sizlerde bi akıl verin ben mi çok pimpiriklenip panik yapıyorum anlamadım gitti kaşıyor kendini ve o kaşınma hissi geldin mi o kadar yoğun ki müdahale etmek zorunda kalıyorum 15 tane tablet verdi dün veteriner alerji içinmiş bitkisel yan etkisi yok dedi bu gün başlayacaktım onu bile vermekten korkuyorum şu anda çok teşekkür ederim şimdiden hepinize 🙏🙏🙏

3 CEVAP

_SeNa

Aşıdan dolayı olduğunu zannetmiyorum. Köpük kusması normal değil isterseniz başka bir veterinere daha danışın en azından arayın. Ondan sonra farklı bir mamaya geçmeyi deneyin. İştah açıcı olarak somon,balık yaği kullanılıyor.

Superisi814

Merhaba,

Geçmiş olsun.Pimpiriklenmiyorsunuz , haklısiniz.Kedilerde kusmada her renk farkli bir sorunu isaret eder.Ustelik köpüklü diyorsunuz.Bence farkli bir hekime daha danisin.

Alexkitty

Veteriner probiyotik verdi üç gün takip geçmezse kan tahlili alacak kefirle takviye ediyoruz bu gün başlayacağım fekat yine bir ikilem ile karşılaştık yaş mamaya karıştırın dedi üç gün elimde yaş mamalar var ama hepsi iyi seviye bir tatlı kaşığı yaş mamaya karıştırın verin dedi de bir konserve yaş mamayı üç gün nasıl vereyim bir günde tüketiyor normalde bir de açınca bekletmek iyi değil diyorum ben açar açmaz yarıya bölüp sabah akşam veriyordum kalanı jet hızıyla buzdolabına o gün bitiyor o yüzden bende bilmiyorum hatamı ama gittim Felix junior aldım paket mama bir tatlı kaşığı kadar mama ile probiyotik karıştırıp vereyim gerisini ya atar yada sokak patilerine vereyim diyorum şimdi bana oğlunu iyileştirme çabasındasın niye iyiden kaçıyorsun demeyin noolur çünkü bu aralar biraz zorlanıyor bütçem 🥺😔