1 Aylık Kedi Yaş Maması

Duygukalyon

1 aylık Kedime günde kç defa vermeliyim yaş mamayı benmkine versm sürekli yer 2 gündr bayılark yiyor yeni alştı yine sütünüde veriyorum ama çoğunlk yaş mama oldu çok fazlsı sakncalı olurmu

13 CEVAP

_SeNa

Çok fazlada vermeyin 2 günde bir verebilirsiniz her gün vercekseniz de normalden daha az verin. Bir süre sonra kuru mamaya da başlar büyük ihtimal, yaş mamayı azaltırsınız

Gimlihanim

Günde 1 çay kaşığı öneriyordu bizim veterinerimiz kedin küçükken.

Gimlihanim

Islatıp verebilirsiniz yiyemiyorsa. Önüne koyun belki kuru olarak da yiyebilir. Bizimkinin gelişimi geriden geldiği için çok geç başladı kuru mamaya. Belki sizinki yer.

_SeNa

Yavru kedi için olan kuru mamalardan alıp deneyin hatta biraz ıslatarak verin yerse devam edersiniz.

_SeNa

Tuvalet konusunda kumuna koyup kumunu kazdırın o şekilde alışacak. Kedimi bir kere koymuştum hemen alıştı sadece küçük oldukları için kumunun yerini bulamayabilirler.

Duygukalyon

Şuanda kuru mama versmde yermi peki

Duygukalyon

Tuvalet konusndda sıkıntlyz alışamyr her yolu denedm kaçıyor bana kesi çözüm varmı önerrmsnz bnm koymamla dün 2 defa yaptı ne zmn alışr dha yeni 1 aylık ylk oldu yardm edin bana 😒

Gimlihanim

Kuma alın gün için belli aralıklarla. Tüm partilerini tek tek kuma sürtün. Eğitim o şekilde veriliyor. Yavaş yavaş alışacaktır. Daha çok küçük.

Gimlihanim

Royal canin baby and mother cat maması var. Taneleri küçük ve daha kolay kırılıyor. Biz onunla başlamıştık yiyemediği için. Deneyebilirsiniz.

theyusra

yaş mamayı dörde bölüp 2 gün sabah akşam şeklinde verip sonra 1 ya da 2 gün ara vermek daha mantıklı bence zaten yaş mama tok tutmadığı için acıkır yine. 45 günlük olana kadar yine çoğunluğun yaş mama olması lazım ondan sonrası çok önemli değil.

5 6 aylık olana kadar ödül maması ve yaş mama vermek sağlıklı değil. Kitten formunda olan mamalar var minik taneli.onlardan alın

Lokumcukk

Bence her gün azda olsa verin kabız olma ihtimali yüksek yavrularda Yaş mamaların arkasında ölçüsü yazıyor

duman_cat_world

Haftada iki kez yeterli. Kitten yaş mama vermeye dikkat edin.