Kedim Cimen Cok Seviyor

sdnzzz02

surekli çimen yemek istiyor sonra kusuyo vermezsem bi zarari olur mu

3 CEVAP

duman_cat_world

Kusması gayet normal çünkü kediler çim yiyince kusarak tüy yumaklarını atarlar. bu arada dışarıdaki çimlerdeb parazit falan kapabilir pek hijyenik degil. Kedi çimi diye satılan ürünelrden alıp evde kendiniz çimlendirebilirsiniz.

çim vermek istemiyorsanız malt macunu vermelisiniz.

sdnzzz02

tesekkurler

zba7

Dışardan yemesin rastgele kesinlikle ama kedi çimi olarak satılan ürünlerden alabilirsiniz. Onun dışında güvenilir bir yerden alınan buğday, yulaf tohumunu ekip verebilirsiniz.Sadece bunu verirseniz tüylerini atmak için kusar ama malt macunu ve çimi beraber kullanırsanız genelde kusmuyorlar.Kusma kedileri pek rahat hissettiren bir şey değil bu sebeple malt macun kullanmanızı tavsiye ederim. Çimi seviyorsa arada çim ekebilirsiniz.
Bu arada kusması tüy yumağı değil mi?Çim yiyince tüy yumağı kusuyorsa bu dediklerimi söyleyebilirim. Çünkü başka bir kusma olayı varsa midesi belki rahat değildir o zaman veteriner hekime danışmanız iyi olacaktır. Ama tüy kusuyorsa dediğim gibi malt macun iyi olacaktır.