Kedi Dalin İle Yıkanabilir Mi?

naininna

Dun kedimi veterinere götürmüştüm eve dönene kadar pusetine pislemis bi de yaymis, dun igrenc kokuyodu ama akşam kurumaz diye 1 gün beklettim. Bugun de pazar ve açık veteriner falan yok petshoplarw da sordum kedi şampuanı yokmuş. Leş gibi kokuyor, bi yerde görmüştüm eğer kedi şampuanı yoksa bi miktar da olsa bebek şampuanı ile yikiyabilirsiniz diye. Son çare olarak mecbur dalin ile yikayabilir miyim?

24 CEVAP

beyzathemoc1

bir kereliğine yıkanır ama çok çok iyi durulayın

altunsila

Yıkamayın, su hazırlayın ve silin. Sonra da kurulayın

dilanbulent

Normalde kediler yıkanmaz ama bu gibi durumlarda biraz mecbur kalınıyor.... Benim kedim reçel dolu kaseyi döküp her yerini yapış yapış etmişti. Dalin ile yıkamıştım. Veterinerim de sorun olmaz 1 kerelikten demişti. Yıkanabilir yani

_SeNa

Bir kerelikten sorun olmaz,ben de kedimi her yerine kakasını bulaştırdığı için dalinle yikamam gerekmişti.

Palyaco

Islak mendiller var kediler icin yikamayin kediler yikanmaz

diablerose

sade suyla pisligini olabildigince akıtsaniz gerisini kendi halleder. bence sampuan kullanmayin. dalin bile olsa.

emre536

kedi kuru şampuan deneyin kediler için olanlardan , insanlar için olan şampuanlar vs kullanmayın bence kedinin agzına burnuna vs kaçar herhangı bir sorun oluşturabilir

Sindycan

aynısı birkaç gün önce başıma geldi, nasıl strese girdiyse. mecbur eve gelince dalinle poposunu kuyruğunu ve patilerini yıkadım. bir şey olmuyor kullanabilirsiniz.

Duygukalyon

Ben kedimi hep dalinle yıkarm 1 aylk pislemnce çok silmeyle olmyo dalinle yıkayn sorn olmz

tyguler

ben yikamistım iyi durulamak lazım. derisinde kepek yapabiliyor bir süre.

aeri-l

İshal olup bacaklarına bulaştığı için belden aşağısını bir kez dalinle yıkadık ama yarım pompa kullandık az kullanmaya çalışabilirsiniz sizde yıkarken bir sıkıntı olmadı sonrasında izin verirse saç kurutma makinesiyle kurutun bizimki yarısına kadar durdu izin verdi kurutmamıza sonra da evde 1 2 saat içinde kurudu zaten.

deniznergis

evcil hayvanlar için ıslak mendil var alkolsüz mama aldıgım firma her defasında yolluyor çok kullanışlı her evde bulunması gereken bir ürün kediler yıkanmaz ama yinede tercih sahibinin tabiki

cat_expert

dalin bebekler için kullanılan bir şampuan kediler için geliştirilmemiş, bebekler için kullandılığı için kediler için de zarar vermez diye düşünülüyor ama çok yanlış bir düşünce, kediler için geliştirilmiş özel şampuanlar kullanılmalı.

theyusra

bir seferlikten bir şey olacağını sanmıyorum ama bence dalini sadece belden aşağısına sürün, her yerine sürmek yine zararlı olabilir

End_19

Bir kereye mahsus kullanmanızda sıkıntı olmayacaktır