Erkek Kedi Kısırlaştırma

XxBulut

kedim 4 aylık erkek.6 aylık olunca kısırlaştırmayı düşünüyorum.Peki kısırlaştırınca saldırganlaşırmı?YARDIMCI OLURSANZ SEVİNİRİM

5 CEVAP

Minnak53

Selam,
6. Ay da çok erken benim oğlan 12 aylık oldu bekliyorum bakalım ama vetler ne kadar geç kısırlaştırılırsa o kadar iyi zaten erkek kediler 12 den önce yaptırmayı önermiyorlar dişilerde daha erken yapıyorlar.

hazalsenol

Benim kedim 6.5 aylıkken kızgınlığa girdi. Erkek kediler kızgınlıktayken de kısırlaştırılabiliyor. Biz de öyle yaptık. Kızgınlık belirtisi göstermeden kısırlaştırmayın bence. Hele dişi kedi görmezse daha bile geç girer. Bizimki dişi kedisi olab arkadaşım ziyarete girmişti onu görünce girdi. Huyu ise daha da sakinleşiyor daha az hareket ediyor kısırlaşınca

zehraaozlu

Saldırganlaşmaz aksine sakinleşir

KedimVar

En az bi' 10-11 aylık olmasını bekleyin.

Bir zaman belirleyip henüz yavruyken ve o etkileri hiç görmemişken erkenden kısırlaştırma işlemine girmeyin lütfen. Belki de o değişimi 12 aylıkken göreceksiniz 6 aya odaklamayın kendinizi. Dişi kedilerde pek fazla değişim olmadığını, erkek kedilerin ise huylarının yumuşadığını söylüyorlar. Ben öyle bir hırçınlaşma okumadım