Multivitamin Verme Yaşı

citirbebegim

Şimdi 3 aylık olduğu için gimcat kitten veriyorum. Gimcat markasının multivitamin ve malt paste ürünlerini kaç aydan itibaren verebilirim?

11 CEVAP

cat_expert

1 yaşına kadar kedi hala yavru sayılır normalde, fakat 8 aydan sonra yetişkin kedi vitaminleri kullanılmasında bir sakınca yok.

emre536

  1. aylık ise yavru kediler için olan satılan multivitaminlerden alabilirsiniz

citirbebegim

Gimcat’in yavru için sadece kitten past ürününü gördüm başka markanın yavru içib multivitamin var mı?

emre536

tüy dökümü maltı ise yavru kedi oldugu için çok tüy dökmü olmayabilir gerekmedikçe malt paste kullanılmayabilir eger tüy dökm var ise yavru malt paste kullanabilirsiniz ama 6. aya kadar beklemek uzun tüylü değilse daha iyi olabilir

emre536

beaphar var yavru kediler için multivitamini kullanmıştım bende kedilerimde

Palyaco

Vest plus kitten var oda çok iyi çok lezzetli severek yiyor

cat_expert

Gimcatin kitten paste ürünü hem malt hem vitamin içeriyor ama malt ve vitamin içeriği/oranları yavru kedilere uygun olacak şekilde ayarlanmış.

simbakedi

kitteni 7. aya kadar kullaniyorsunuz diye biliyorum sonrasinda yetiskin vitamini kullanmalisiniz. yaziyor zaten vitaminin ustunde. ama mamaniz hali hazirda kaliteliyse her gun vermeyin vitamini kedinize zarari olur sonrasinda. haftada 1, 2-3 cm yeterli olur acana, orijen gibi bir mama kullaniyorsaniz

citirbebegim

Mama olarak acana kullanıyorum. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. 7 aya kadar sadece gimcat kitten ile devam edeyim o zaman. Ek olarak somon yağı kullanıyorum ayrıca.

simbakedi

haftada 1-2 kere 2-3 cm yeterli olur bence. fazlası zarar olabilir. ben nd kullanırken böyle yapıyodum şu an acana pacifica kullanıyorum vitamine gerek duymuyorum

Lavinia17

ürünün üzerinde 6.aya kadar kullanılması gerektiği yazıyor 6 aydan sonra dedğiniz ürünleri kullanmaya başlıyorsunuz