Tavşanım İçin En İyi Kum

irmtnc3

Merhabalar 🤗

Kedim için ever clean kullanıyorum ve çok memnunum 2,5 ayda bir tüm kumunu boşaltıp yeni kum koyuyorum bu boşalttığım kumu iyice temizleyip korbonat döküp beklettikten sonra tavşanım için kullanıyorum ama şu an kedimin kumu daha yeni ve tavşanımın kumu azalıyor Tavşanım bahçede olduğu için ona bu kadar pahalı ever clean satın almak istemiyorum. Tavşanım için en önemli olay topaklanma ve kokusuz( lavanta kokulu gibi kumları yeme ihtimali var)olması tozutma veya koku tutma çok önemli değil ama müthiş topaklanmalı lazım bunun için kum önerebilir misiniz?

5 CEVAP

simbakedi

ben kullanmadim ama sanki reflex cok oneriliyordu, bakin isterseniz bi filtrelerden ya da youtubedan. asiri uygun fiyatli da degil ama ever cleanden ucuz

Lils

Proline. Topaklanma ve koku çok iyi. Tozutma var maalesef. Daha önce ever clean kullanmadım o yüzden onun topaklanma seviyesi ile karşılaştıramam ama

Phoenix3

Ewox mükemmel topaklanıyor. Topakları dağıtmanız için resmen kürekli vurmanız lazım anca o zaman dağılır baya sert oluyorlar. Proline la hemen hemen aynı fiyatta uygun fiyatı ama proline dan bin kat daha iyi hatta uygun fiyatlı birçok kumu tekte eler. Tek sıkıntısı tozutması o kadar. Bu sitede mevcut. 30 lira civarı bir fiyatta :(

Minigimmm

Reflex'in kirmizi kutusunu tavsiye ederim. Biz reflex kullanıyoruz ever clean ile yarışır cinsten. Topaklanma koku hapsetme ve az tozutmasi ile bir tek reflex de memnun kaldim 7 8 cesit marka kum denemis biri olarak. Bunun dışında petlebiden sandy gelmisti. Dün kum kabimizi yikadim ve basladik sandy'ye ilk gun performansi cok iyiydi. Ilerleyen gunlerde fikrim ne olur bilemiyorum şuan cok yeni ama dun aldiğim topak gayet iyiydi cunku kum un gibi. Bildiginiz un gibi. Bu yuzden topaklanmasi cok iyi olacaktir. Ve bence eve dağilmada olmayacak iri taneliler patilerle cok rahat geliyor cunku. Tozutmasi ise gercekten cok cok azdi. Bize gelen marsilya sabunlu ben kokulu kum kullanmayi sevmiyorum direk girdim baktim kokusuzu var mi diye varmis eğer gidişat boyle iyi devam ederse kokusuzunu muhakkak alirim.

irmtnc3

Çok teşekkürler ☺️