Kedim Ve Kıskançlık

Policlal

Merhaba. Kedim tek kedi. Küçükken bağışıklık sorunlarıyla büyüttük. Özel bakım gerektiren bir kedi. Beni dışarıdaki kedilere mama verirken görüyor ve hiç sesi çıkmayan oğlum avaz avaz bağrıyor. Bugünde ishal gibi daha farklı kokan yumuşak bir kaka yaptığını fark ettim. Kıskandığı için bağışıklık düşmesi vs yaşayabilir miyiz? Yaşayan var mı? :(

10 CEVAP

BusraLuti

Komşumuzun kedisi balkondan başka kedilere mama verirken gördüğü için mama yemeyi bırakmıştı veterineri onun görmediği bir yerde diğer kedilere mama verin strese girmiş demiş tavsiyeyi uygulayınca tekrar mama yemeye başlamıştı. O yüzden kıskançlık stres gibi sebeplerle bağışıklık düşebilir bence.

Policlal

Teşekkür ederim dikkat edeceğim

Warriorsans

Bazı kedilerde oluyor başka kedi kokusu aldığı an sahibine küsüyor mama yemiyor falan sizinkisi de stres yaptıysa olabilir

Renklipati

Yapıyor malesef kıskançlık yapıyor lar başka kediyle görünce..ben sokak canlarına mama verip gelince üzerimi bile değişiyor um yada kedilere dokunmuyor um.. birgün veterine giderken yolda durdum mama verdim kediye az kalsın benim kedim beni bogacaktı gözü döndü :)) gizli yapın bu tür şeyleri

Policlal

Artık öyle yapacağım bugün kapıyı açtım direkt koştu geldi. Ne yapacağım diye. Koltukta uyuyor mesela kapıya doğru gittiysem hemen beni izlemeye başlıyor uykumda boğmasa bari :D

roserna

sokakta yavru kedi buldum eve aldım. o kaldığı 2 gün boyunca benimki kedim de hasta gibi davranıyordu. hiç kendini sevdirmeyen kedi kucağımdan ayrılmadı. bugün kediyi sahiplendirdim şu an rahat ve yüzüme bile bakmıyor :"(

Minigimmm

Ay bunlar gerçekten deliler. Yazdiklariniza sesli guldum :))) şoyle ki evet stres bağisikligin dusmesine sebep oluyor hekimimiz birebir aynisini soyledi kizginlik donemindeki kedim icin. Şu an yoğun stres altinda streste bagisikligi baskılayan faktörlerden biri dedi. Tipki insanlardaki gibi. Hastaliklarda moral cok onemli denir ya o sebeple. Siz daha dikkatli olun o sizi suanda takiptedir. Birkac gun izler bakar. Bir şey gormezse farketmezse kendine gelir :)

Benimki çok alakasız olucak ama benim kedimin de bağışıklığı hep düşük. En son zylexis vurdurduk 3 doz şuan ne durumda bilmiyorum henüz baktıramadık ama siz neler yapıyosunuz genel olarak bağışıklık için. Vetomune falan bizde geçici iyileşme sağlıyor.

Policlal

Biz çok takviye kullandık. Kan ve bağışıklık iğneleri. Viyo, Viusid, Lysine, aminoasit ve daha adını hatırlamadığım şeyler. Şuan veda for immunsystem kullanıyoruz vitamin

Policlal

@roserna zamanla eski haline dönecektir. İsterseniz veterinere de danışın. Düşünsenize bir evin tek çocuğusunuz birden başka bir çocuk geliyor ve gidiyor. İster istemez bir sarsılma oluyor