Kedi Açık Yara

erdemrabia632

Sokakta baktığımız kedilerin boyun yanak kısımlarında böyle yaralar ortaya çıkmıs. Evde yapabileceğimiz bir şey var mı ve bu neyden kaynaklı olabilir

9 CEVAP

erdemrabia632

Veterinere yazdık da dönüş bekliyoruz ya o süre içinde ne yapılır valla bilemedim. Baticon vs iyi gelir mi ki acaba

emre536

teramıycıın gibi bi isim olan antıbaktarıyel krem a da baska antıbaktariyel krem sürün bir kaç gn içerisinde düzelecektir ,muhtemelen erkek kedilerle kavga yani kediler arasında oluşan bir kavgada almış oldugu bir yara gibi duruyor ve korkmayın kedi o bölgeyı istesede yalayamaz

Ahmetemind

Apseye benzettim ben. Muhtemelen birinden diğerine bulaşmış, başka kedilerde de denk gelmeniz olası. Veterinerin yönlendirmesine uymanız daha doğru olacaktır. O zaman kadar belki crystalin sprey sıkabilirsiniz yaranın üstüne. Petshoplarda oluyor. Dr. animal sprey de kullanabilirsiniz başka bir alternatif olarak

emre536

bactroban isimli kremde olur her gun azcık azcık o yaraa yedirin kremı mıkroplar ölecek yara kuculecek tuylenme başlayacaktır yenıden, veterınerler genelde sprey olan sadece hayvanlar için üretilen antıbaktaryel ürnlerden verebılırler onlarda iyi olur

Aynı olayı yaşıyorum şuanda ama sizin kedinizin biraz daha fazla ilerlemiş bugün bende veterinere götürürüm ya mantardır ya da egzama evden herhangi bisey veriyorsanız bir an önce kesin mamaları haricinde ve hemen veterinere gidin vücuduna yayilmadan

Jeffroshum

Veterinerimiz dışarda baktığım kedilerim için acto-vet sprey ve jel vermişti. Şimdilik batikon sıkın mikrop kapmasın ama batikon canlarını çok yakıyor. Acto-vet i sprey sıktıktan 5 dk sonra jeli sıkarak kullanmanız gerekiyormuş

MunevverOzturk

Ya kiyamam ben bu kuzucuklara veterinerinize danışin isterseniz ama verirseniz dogal kremlerden verebilirsiniz bepanton hametan gibi bilmedim çok gecmis olsun

MunevverOzturk

Ya kiyamam ben bu kuzucuklara veterinerinize danışin isterseniz ama verirseniz dogal kremlerden verebilirsiniz bepanton hametan gibi bilmedim çok gecmis olsun

Azemm

Veteriner geri dönüş yaptı mı acaba? Yaralar çok büyük görünüyor. Ne olduğunu, nasıl bir çözüme gidileceğini merak ettim açıkçası...