Kusma Problemi

rifi85

Kedim 7 aylık ve 15 gün periyotla iki kez kustu. yediği mamayı kimi sindirilmiş kimi sindirilmemiş çıkardı. ama neşesi yemesi içmesi yerinde bu durum normal mi

7 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Bu sekilde ifadenizle bilemeyiz ki.Hizli yemiş ve bu sebeple kusmus olabilir,paraziti olabilir.Olabilir de olabilir yani .. Siz ilkin yeme hizini gözlemlerken, parazit tarihini kontrol edin derim.

dilanbulent

Malt macun kullanıyor musunuz?

rifi85

Malt macun kullanmıyorum. vitamin kullanıyorum macun şeklinde. iç dış parazit aşım 1,5 ay oldu. karma aşım 15 gün oldu.

dilanbulent

Malt macun kullanmadığınız için kusuyor yüksek ihtimal. Yaladığı tüyler midesinde birikmiş. Topak olup midesinde veya bağırsaklarında kalabilir. Bu da ameliyat demek. Kedinizin sağlığını ve cebinizin sağlığını düşünüyorsanız bir malt macun alın ve kullanın. Aksi taktirde bu devam edecek ve çok kötü sonuçlar doğuracak.

Malt macun olarak Gimcat, Biofeline ve Trixie tavsiye ederim.

dilanbulent

Malt macun nedir bilmiyorsanız onu da söyleyeyim. Kediniz kendini yalayarak temizliyor, ve doğal olarak tüy yutuyor. Bu tüyler zamanda midede veya bağırsakta yumak haline geliyor ve sadece ameliyat yoluyla temizlenebiliyor. Malt macun ise bu tüylerin dışkı yoluyla çıkmasını sağlıyor.

4 ayı geçen kediler için mutlaka kullanılması gereken bir ihtiyaçtır malt macun. 2-3 günde 1 cm kadar vermeniz gerekiyor.

susuwatari

Kullandığınız mama ne? Düşük kalite bir şeyse kaliteyi yükseltmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca düzenli olarak malt macunu kullanmalısınız (Gimcat Extra Soft tavsiye). Tüyleri kusma yerine dışkı yoluyla çıkarmasını sağlıyor.

rifi85

kullandığım mama royal canin kitten. malt macun tedarik edeceğim