Kansızlık Anemi

patileia

Kedimde kansızlık varmış ciğer haşlayıp verdim ama yemiyor nasıl yedirebilirim? Bir de aminosol aldım bugün kullanmaya başladım aynı zamanda Vets Plus’ın multivitaminini kullanıyoruz. Başka önerisi olan var mı kansızlığı için.

10 CEVAP

Palyaco

Ciğeri haşlayın suyuyla verin vitamin vest plus ve vest plus kitten kullanın ve kaliteli içerik mama kullanın

Unabomberr

Dana veya kuzu ciğerini haşlayıp suyuyla püre haline getirip deneyebilirsiniz. Dalak, kırmızı et bunları da aynı şekilde yedirebilirseniz faydası olur. Ama sadece bunlarla ve yazdığınız vets plus aminosol ile düzelecek bir durum değil. Veterinerin ilaç, şurup; ileri durumdaysa da serumla gerekli tedaviyi vermesi gerekiyor.

Warriorsans

Şansta da vardı kansızlık hap vermişti 5 tane yarım yarım 10 gün kullandık kaliteli mama vs normale döndü kısa sürede

aeri-l

Bizim veterinerimiz anemi için sprey formunda içinde demir ve diğer vitaminleri içeren bir vitamin vermişti fakat petshoplarda satışı yok sadece veterinerlerde satılıyor. Eğer ihtiyacı varsa veterinerinize sorun ondan öyle bir vitamin satın alabilirsiniz. Onun dışında vitamin oranları vs iyi kaliteli bir mama ile besliyorsanız aldığınız ürünlerle birlikte toparlar bence.

Melike0nur

Veteriner bir şey önermedi de o demiştir aslında şundan alın diye. Bunlar çözüm olmaz ne yazık ki. Ciğer iyi gelir tek. O da çok kansızlık varsa hemen kan yapmaz yani

gulsundusmez

fortiflora toz var alıp mama üstüne kuru yaş farketmez serpin hayır diyen kedi görmedim

pasakli_

biz pasaklı için 7-8 aydır bu sorunla boğuşuyoruz biz ciğer dalak ve böbrek pişirdik verdik yese de düzelmedi en son kısırlaştırmaya gittiğimizde tekrar kontrol ettirdik yine aynı sorun vardı. bize de demir ve vitamin içeren bir şurup verdi. enjektöre çekip verdi günde 2 cc mamaya karıştırıp verebilirsiniz dedi. ben onlineda ve petshoplardan birçok vitamin aldım denedim ama hiç biri işe yaramadı bu süreçte pasaklıyı da biraz zorladığım için artık elimden hiçbişey yemiyor. o sebeple mamasına 2 cc ekliyorum yiyor. diş etleri çok hafif pembeleşmeye başladı

End_19

Bize şurup şeklinde kan ilacı vermişti biz o şekilde toparladık. Kaliteli mama kullanımıda önemli

patileia

ileri durumda değilmiş, hafif dedi vitamin vermen gerekiyor miktarını arttır dedi ben de öyle yapıyorum şu an

patileia

Bozita kitten kullanıyoruz mama olarak