Kesimde Enjeksiyon Yarası

melikecet

Kedimin sırtında iki haftadır yara var kabuklandi bir haftadır vete götürdüm bır yere takmış duzelir kabuk tutmuş dedi kabuk biraz yarılmış başka vete sordum ama daha goturmedim bu resme bakarak enjeksiyon yarası olabilir dedi kendiliğinden geçer mi acaba vete götürmeme gerek var mı bir daha ve kabuk düşünce bir daha orda tüy çıkar mı

3 CEVAP

Bcanaydn

Bir süre sonra kabuğu atıcak iyice sonra tekrar tüy çıkıcaktır.

Kabuğun atmasını beklemeden antibiyotik bir krem (furacin, madecassol, teramayscn) sürün bence. Çabuk iyileşir ve mikrop kapmaz.

Warriorsans

Madecassol, Hametan tarzı bir krem sürün ve kedinizin kabuğu koparmasına izin vermeyin. Şansta da böyle bir yara oldu kabuğu kopardı şimdi baya uğraşıyoruz başına elizabet başlık takmak zorunda kaldım sürekli batikonla silip Hametan sürüyorum ki enfeksiyon kapmasın ve biran önce iyileşsin