Selam Aleykum 3 Gun Once Alman Kurdu Aldim Ta 1 Yasinda Dişi Yabancilara Havlamiyor Yardimci Olurmus

Sali96

Selam aleykum 3 gun once Alman kurdu aldim ta 1 yasinda dişi yabancilara havlamiyor yardimci olurmusunuz

12 CEVAP

beyzathemoc1

linç tayfa gelmezse şaşarım
koruma köpeklerinin amacı o zaten bir yerin korunabilmesi için yabamcı görünce havlamaları lazım ki sahibinin haberi olsun

3 gün kısa bi süre biraz zaman geçsin internette eğitim videoları var ve üstte de önerildiği gibi kka çok güzel bakın onşara

theyusra

e havlamaması lazım zaten durduk yere niye havlasın hayvan, sizin gibilerin düşünce sistemini anlamıyorum bazen

theyusra

@beyzathemoc1 ben de sizin gibiler bilip bilmeden her şey hakkında yorum yapmasa şaşarım. siz ne zannediyorsunuz koruma köpekleri birini görünce şak diye havlamaya başlıyor falan mı? bi kere koruma köpekleri çok nadir durumlar dışında HAVLAMAZ. tehlikeyi sezdiği anda ilk önce koruma pozisyonu alır, eğer tehlike yaklaşmaya devam ediyorsa o zaman da saldırıya geçer, ki çoğu koruma köpeği bunu KOMUTSUZ YAPMAZ. eğer eğitimi alırken konuş komutu öğretildiyse o zaman sahibinin komutuyla havlar ama öteki türlü bir köpeğin durduk yere insanlara havlamasını beklemek kadar saçma bir şey yok :D

blue_hpood

kral köpek ailesi izleyin lütfen.

Superisi814

3 günde yeni alanini ve yeni sahiplerini benimsedi mi acaba ?

theyusra

@beyzathemoc1 sen de bu kadar emin konuştuğuna göre öylesin sanırım??

@tyguler sosyalleştirilmemiş her köpek yabancıya havlamaya meyillidir. her gün köpek parklarına giden bir köpekle hayatının yarısını bahçede geçiren bir köpeği kıyaslamak bile saçma zaten. ayrıca yabancılara havlayan köpek bunu sırf yabancı olduğu için yapmaz, bu genellikle korku / endişe / belirsizlik veya köpeğin durumuna göre başka bir sıkıntılı durumun belirtisidir, hele tanıdığına bir şey demeyip yabancılara havlamak :))) sosyalleşme eksikliğinden başka bir şey olamaz :)) köpeklerin havlamasını nasıl bu kadar normal karşılıyorsunuz anlamıyorum köpeklerin hayatındaki tek amaç bizi korumak değil.

ha bu arada çok merak ediyorsanız haberiniz olsun, bunların hepsi daha önce yaşamış olduğum şeyler :)

@Sali96 3 gün önce sahiplenilen köpekten bir anda güllük gülistanlık olmasını bekleyemezsiniz tabiki korkacak, zamanla dilinden anlamaya başlarsınız ondan sonra da eğitime başlar zaten dert etmeyin hallolur.

incirreis

3 günde kime nasıl alışsın da kime havlasın bu hayvan? Çoban köpeği mi bu?

Sali96

Tırsıyor ve korkuyor hemde havlamıyor o yüzden sordum

beyzathemoc1

theyusra aynen 50 yıllık usta köpek bakıcısı sen haklısındır eminim he zaman

tyguler

benim kuzenimgilin köpekleri yabancilar evin önünden geçince o yabancılar gidene kadar havlıyor, tanidik birini gorünce bir sey demiyor (cinsi alman kurdu) @theyusra

beyzathemoc1

gayet de bilgiliyim kanka :D sosyal olduğu halde buna eğitilen köpekler var kendi bölgesine başkası girerse korkutmak ve sahibine haber vermek için havlar bundan doğal bir şey yok

Kebikec

Alman kurdu bir köpeğin her gördüğü yabancıya havladığını ilk kez duyuyorum. Yetiştirilme tarzı, yaşam alanı, beraber yaşadığı insanlardan aldığı elektrik, sevgi bunların hepsi hayvanın davranış biçimini şekillendiren şeyler. Her gördüğü insana havlayan köpekler şu küçük süs köpeği diye tabir edilen köpekler oluyor genelde. Gereksiz bir agresiflik ve sinirle uçan kuşa bile havlayabilirler. Amcamın oturduğu yerde köpeği olmayan çok az insan var, kendisininde kangalı var, büyük ırk köpekler kendisine rakip gördüğü ve alanını koruma içgüdüsüyle başka köpeklere veya hayvanlara havlarlar evet. Yoksa aa kargocu geldi havlayım da evdekilerin haberi olsun gibi bir dertleri yok. Çoğu insanın beklentisi bu yönde olduğu için hayvanı zincirde bağlı tutma, karanlıkta bırakma(!), kanlı çiğ et verme gibi insanlıkdışı eğitimlere maruz bırakırlar. Dışarıdan gelen yabancıları koklayarak tanımaya ve niyet okumaya çalışırlar. Genel olarak hayvanların tutumu budur zaten. Tehlike arz etmeyen koşullarda sağlıklı büyümüş, psikolojisi düzgün bir köpeği kolay kolay havlarken göremezsiniz. Ya da ezilmiş, hor görülmüş, kendine güvensiz köpek de havlar veya havlamaz diyemeyiz. Bu tamamen korku duyusunun ve kendi mizacıyla oluşturduğu koruma içgüdüsünün nasıl şekillendiğiyle ilgili bir durum.