Erkek Kedim Çişini Yaptıktan Sonra İnce Kumsu Yapıda Bir Sıvı Oluyor

Tpc95

Merhabalar pati dostlar 9 aylık erkek bir kedim var kısır değil. Yaklaşık kurban bayramından beri çişini yaptıktan sonra penisinde sarı ince kumsu yapıda birsey oluyor. Veterinere gittik ilac verdi düzenli kullandık fakat aynı. Böyle bir durum yaşayan var mı bilgilendirirseniz sevinirim 😊 yemek yeme su içme cis yapma sıkıntımız yok oynuyor normal ama anlayamadım bir türlü sebebi nedir

7 CEVAP

Minigimmm

Merhabalar. Burda yine ayni soruyu soran olmuştu detaylica yazmistim ama soruyu bulamadim. Benim kedimde de ayni problem oluyordu. Bunun sebebi kedimizin çişini yaparken çok kazmamasi kaka yaparken ayakta duruyorlar ama cis yaparken kuma direk oturuyorlar kum altlarinda idrar ile eriyincede kalkana kadar testislerine tuyune yapişiyor buda şundan kaynaklaniyor; kendileri buyudukce ergenlige ulaştikca testisleride buyuyor şişkinleştigi icin kum bulaşiyor o kısma. Biz kisirlastirdiktan sonra bu sorunu yaşamadik testislerin içi boşaltildiği icin kucucuk kaldi ve artik kum bulasmamaya basladi. Kumunuzuda iyi bir kum tercih edin cabuk topaklanan ince taneli olursa bulasmasini bir nebze engelleyebilirsiniz.

beyzathemoc1

başka bi veterinere gidip kan testiyle ultrason isteyin testiste ya da idrar yolunda bi iltihaplanma olabilir

emreovec

İdrar enfeksiyonu muhtemelen. Bir kere Paşa'da olmuştu. Gıda taksiyesi ile idrar enfeksiyonu tedavisi uygulandı sonra geçti. Bir daha da yaşamadık.

TuhaNTuhaN

Veteriner Hekim misiniz ? etiket nasıl yapıldığını bilmediğim için etiketleyemedim.

TuhaNTuhaN

Arkadaşlar , eğer ki veteriner hekim değilseniz örnek olarak gösteriyorum @beyzathemoc1
arkadaşımızın yaptığı gibi yoruma benzer yorumlar yapmayın. Çok basit bir işlem dahi olsa , böyle kafa karıştırıcı ultrason çektirin , onu yaptırın şunu yaptırın gibi cümleler kurduğunuz vakit veteriner hekime gittiğinizde kafa karışıklığı yaşarsınız ilgilenmedi mi acaba yanılgısına düşersiniz.
Hayvan Sağlığı ciddi bir konudur 3-4 kediye bakarak bu işin uzmanı olamazsınız iyi günler.

Kedinizi kisirlastirin sorunları azalacaktır böylece gerçek sorun ne görebilir veteriner veteriner size kisirlastirmayi onermedi mi heeyere işaretleme yapıyor ağır kokulu

Marslipati

Hayır enfeksiyon fln degil. Kediniz cok kuma degdigi için cisini yaptiktan sonra kumu tuylerine degiyor ayni sorun bende de oluyor detayli baktim zaten idrarini ordan bile yapmıyor hayvan yani kum o merak etmeyin isterseniz sorun ama bende de ayni sorun vardi dikkatli bakin goruceksiniz zaten kediniz çok kuma degdigi için cisini yaparken kuma deyiyor yapışıyor