Dış Parazit Damlası

Minnosummmmm

Hayırlı günler ufak bişi sorcam bir hafta dış parazit yaptırdım ama üzerinde ufak böcekler gördüm ne yapmam lazım sizce veterinere tekrar götüreyimmi

2 CEVAP

Policlal

Veterinere sorun bence

cat_expert

Dış parazit uygulandıktan sonra kedinin üstündeki bit/pireler hemen yok olmaz.

İlaç deri tarafından emilir ve kana karışır bundan sonra koruma başlar. Bit ve pireler eğer kediyi ısırırsa ölürler ve kedinin üstünden düşerler. Eğer kediyi ısırmazlarsa haftalarca üstünde dolaşabilirler, bit/pire tarağı ile tarayıp temizleyebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bit/pire artışı olur dışardan eve giren ev ahalisi de bit/pire getirebilir oradan kedinize geçebilir.