Kedime İyi Bakıyor Muyum

elizduru

merhabalar, benim bir kedim var adı tarçın ve 5 aylık. kendisinin vücudunda yaralar çıkıp geçiyor, veterinere götürdük egzamatik bir şey ama ilerlerse ilaç yazarız siz takip edin dediler. benim aklıma takılan şey acaba kedime kötü mü bakıyorum. öbür kedim de çok ani bir şekilde aramızdan ayrılmıştı ne olduğunu bilmiyorduk. acaba bende mi bir sorun var? böyle şeyler olmaması için ne yapabilirim?

6 CEVAP

Serayys

Kedinizin bir şeye alerjisi olabilir mi acaba ? Hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

_SeNa

Verdiğiniz mamalarda bir sıkıntı vardır belki veterinere söyleyin kullandığınız mamaları ona göre yorum yapsın. Ya da evde kullandığınız temizlim malzemesi vb. varsa ondan da olabilir yani bilemiyorum.

elizduru

royal canin kullanıyoruz mama olarak söyledik ama veteriner herhangi bir yorum yapmadı

Palyaco

Kullandınız mama yaramıyor demekki size daha iyi bir mama kullanın exclision yavru mamasi royal canin tahillardan oluşuyor içinde et yok

Superisi814

Merhaba,
Geçmiş olsun.Egzamanın bir çok nedeni olabilir bildiğim kadarıyla. Mesela tek yönlü ve yüksek proteinli besleniyorsa olabilir. İç organlarındaki bir rahatsızlıktan kaynaklı olabilir .Sıcak su ile yınamışsa , aşırı sıcakta kalmışsa olabilir.Ev temizliğinde kullanılan dezenfektanlardaki kimyasallar da olabilir.
Evet teşhisin konması önemli bir de bunun sebebini bulmanız gerekmekte.Mesela sğrekli sadece tavuklu mama ve yanında bolca yumurta , süt ve süt ürünleri veriyorsunuz diyelim.Bu da egzamayı tetikliyor olabilir.Beslenmesini ona uygun düzene koymalısınız gibi .
Hekimin önerdiği ilaçların yanında doğru gözlem ile kökten çözebilirsiniz.Geçmiş olsun

Palyaco

Cok tahıllı mama yaramabilr