Kedim Kısırlaştırıldıktan Sonra Saldırganlaştı

desidero

merhaba 2 hafta önce erkek 9 aylık kedim kısırlaştırdım. normalde daha sakin olacağı söylenmişti fakat şuan eskisinden de hareketli ve saldırgan. geceleri dışarıda kalan elime saldırıyor kendini sevmeye çalışırken elime kitlenip ısırıyor. koridorda yürürken ayaklarıma saldırıyor. normal mi böyle olması yapabileceğim bir şey var mı

6 CEVAP

AhsenAise

Operasyon ortamı, tetkikler,tahliller , ameliyat sonrası bir kaç gün de olsa hareket kısıtlılığı,kusma ve bunlar bazı hassas kedilerde travma meydana getirebiliyor, olabildiğince yumuşak ve sabırlı davranın ,benim belalı kedim isimli programin bir bölümünde tam da bu sorun işlenmisti , hangi bölüm hatırlamıyorum siyah iri bir kediydi ,onu izleyip verilen önerileri uygulayabilirsiniz

pasakli_

Kısırlaştırma sonrası maalesef bizde aynı sorunu yaşadık. kızgınlıkta kısırlaştırdığımız için olabilir dedim hekim 1-2 sonra düzelir sabredin dedi

nefeskedi

Kedinizin son durumu nedir? Bizimki de 3 hafta önce kısırlaştırıldı, yürürken bacaklarıma, otururken kollarıma saldırıyor.

Warriorsans

Şans da böyle deli bir kedi

nefeskedi

Önceden bu kadar yapmıyordu, sadece çok sıkılırsa, ki o zaman da saldırma gibi değil de benimle oyna der gibiydi.

sconnie

ben daha kedimi kısırlaştırmadığım için bilemiyorum ama düşününce bir süre böyle olması normal gibi evdeki bir eşyanın yerinin değiştirilmesinden bile psikolojik olarak etkilenebilen canlılar bunlar bir operasyon geçiriyorlar vücutlarında bir değişiklik oluyor etkilenebilirler davranış değişikliği olabilir gibi