Sürekli Uyuyor

Zylexis bağışıklık güçlendirici aşıya başlamıştı veteriner, perşembe akşama doğru son dozu oldu. Veterinerden geldiğinden beri biraz halsiz gibi. Her gün en az yarım saat oynamadan uyumaz normalde. Sürekli uyuyor, arada bir kalkıp yer değiştiriyor, oturup boş boş etrafı izleyip tekrar uyuyor. Dün akşam biraz oynayayım hareketlensin dedim, ipe birkaç kez pati atıp tekrar bayıldı. Öyle ishal, iştahsızlık gibi bir durum da yok. Mamasını biraz az yiyiyor sadece. Aşıyla ilgili bir durum mu, yoksa geçici, bahar yorgunluğu gibi bi şey mi bilemedim

6 CEVAP

Bobur

Genelde aşılardan sonra böyle olur. Bağışıklık sistemi varsa bir hastalığı ona karşı tepki veriyor olabilir. Bu en iyi ateş ölçümüyle belirlenir.

  1. Aşıda yaşadık bu durumu ama ertesi gün düzelmişti. Köşeye çekti kendini bizden uzak tüm gece hiç yemek yemedi. Dediğim gibi ertesi gün düzeldi veterinere bi danışın isterseniz

Bu arada sırtına baktınız mı aşı vurulan yere. Oraya dokundurtmuyordu benimki 2. aşıda belki ondandır.

Anonymus998421

Aşı da sebep olmuş olabilir fakat aynı zamanda kış yaklaşıyor dinlenme moduna geçiyorlar yavaş yavaş.Kış uykusu derler ya hani.Yine de çok hareketsiz kalması iyi değil spor niyetine hareket etmesi iyi olur.

@ebrugurkaracayir aşı yerinde bir anormallik yok, yoklamak için biraz masaj yaptım o bölgeye ama sesi çıkmadı. Ciğer püresi verdim az önce, aç olmasa bile koşar yerdi yüzüne bakmadı. Erken verdim biraz aç değildi belki. Akşama doğru düzelmezse veterineri arayacağım:(

@serakrtls sanırım bahar yorgunluğu gibi bir şey. Umarım aşıyla ilgisi yoktur