Kedimin Buenunda Cizik Var

Durp

Bu sabah kedimi severken burnunda bir çizik gördüm cenesinin altına kadar uzanmıştı nasıl oldugunu bilmiyorum sizce ne yapmalıyım veterinere gmtürmeliyimiyim veya evde nasıl bir tedavi uygulayabilirim ?

6 CEVAP

Superisi814

Merhaba,

Ben fotoğrafta bir sey göremedim.Ancak belki kendini kasirken cizmistir.Varsa Christalin ile temizleyin ve takip edin.Farkli bir sey gozlemlerseniz hekime ulasin derim.

simbakedi

benim kedimin lenfleri sistigi zaman boyle burnu yara olmustu. biz de bir yere surtuyor falan sanmistik. 4-5 gun antibiyotik tedavisi sonrasi duzeldi sonrasinda da burnu da gecti enfeksiyondandi yani. bi agzinin icini ve lenflerini kontrol edin derim ben.

Durp

Teramiycin sürsem olur mu ?

gulsump

Veterinere gösterseniz daha iyi olur, bir şey çizmiş gibi görünüyor, kendi de çizmiş olabilir kaşınırken tırnaklarını kesiyor musunuz

Durp

Evet kesiyorum hatta geçen gün kestim

Warriorsans

Ağzını kontrol edin yara var mı ve durumunu gözlemleyin grip göz akıntısı burun akıntısı iştahsızlık bunlardan herhangi biri varsa veterinere götürün herpes virüs tarzı virüslerden kaynaklı olabiliyor