Erkek Kedi Kısırlaştırma Öncesi

sena22xx

Merhaba bir yaşında erkek kedim var. İlk kedim olduğu için bilgisizim. Kısırlaştırma sürecinden önce veterinere neler sormalıyım? Hangi testler yapılmalı? Ve mutlaka yapılmalı dediğiniz diğer önemli şeyleri yazar mısınız?

3 CEVAP

beyzathemoc1

eğer herhangi bir şüpheniz belirti geçirdiği ya da mevcut süregelen hastalığı yoksa elle muayene+hemogram yeterli olur eğer anormallik görülürse zaten ultrason ve tam kan bakılır anestezi olarak gaz anesteziyi dikiş olarak estetik dikişi tercih edin ayıldığı an alın veterinerden temiz rahat yer ayarlayın estetik dikişte yakalık gerekmiyor ama veterineriniz olsun derse takın erkek olduğu için operasyon da iyileşme süreci de çok hızlı geçer zaten tuvaletini yapamayabilir bikaç gün endişelenmeyin ameliyattan 12 saat önce mamayı kaldırın su verebilirsiniz ve ameliyattan sonra 6 saat mama su vermeyin veteriner aksini söyemedikçe yerken içerken boğulabilir ağrısı olursa veterinere götürürsünüz ağrı kesici yapar 2 türlü antibiyotik var biri veteriner tek sefer uyguluyor daha yapılmıyor diğeri siz her gün veriyosunuz evde onu veterinerle konuşursunuz antibiyotik şart yoksa iltihap olabilir bol bol yaş mamayla da desteklersiniz beslenmesini şimdiden geçmiş olsun

duman_cat_world

Kan tahlili, gaz anestezi, estetik dikiş, yakalık takmama durumu. Bunlara dikkat edin 😊

simbakedi

kısırlaştırma öncesi kan testi, gaz anestezi, dikişsiz ameliyat