Dişi Kedi Kısırlaştırması

3 gün sonra dişi kedimi kısırlaştıracağım. Daha önce kedi bakmadım ve bu kısırlaştırma sürecinden biraz çekiniyorum. Kısırlaştırmadan önce ve sonra nelere dikkat etmem gerekir?

10 CEVAP

duman_cat_world

Erkek kedimiz 3 hafta once kisirlastirildi. 9 saat oncesinden mamasini, 11 saat oncesinden suyunu kesmistik. Operasyon iyi gececektir Allahın izniyle, gonlunuzu ferah tutun. Operasyon sonrasi veterinerinizden hills a/d veteriner serisi yas mamasindan vermesini rica etmenizi kesinlikle oneririm. Cunku ameliyattan sonra bir sey yemek istemeyecek, bu yas mama ise kisirlastirildiktan sonra istahsiz kediler tarafindan tuketilebilen veteriner serisinden bir mama. Ayrica vets plus bagisiklik tabletinden vermeniz toparlanmasini kolaylastiracaktir. İlk basta kendinde olmayacagi icin altina kopek egitim pedlerinden sermenizi oneririm cunku kacirabilir🤭 Bilinci pek yerinde olmayacak zaten. İlk gunu atlattiniz mi gerisi daha kolay gececektir insallah. Simdiden gecmis olsun Bisküvi'ye ♥️💋

Betulb97

Benim kedim de dişi, kısırlaştırırken gaz anestezi, estetik dikiş yapan ve ameliyattan sonra 2 3 gün kediyi klinikte tutarak ilgilenen bir veterinerde yaptırmıştım. Işlemden sonra bakımıyla onlar ilgilendi ve 1 2 gün sonra gidip aldık, boyunluk vs gerek kalmadı dikişler kendiliğinden döküldü ve geldiğinde oyun istiyordu :) sadece 1 2 ay ameliyat yerinde şişlik vardı, ameliyattan sonra çok hareketli kedilerde ödem toplayabiliyormuş, normal dendi ve zamanla o da geçti, size de şimdiden geçmiş olsun 🌸

Cevaplar için teşekkür ederim dikkate alacağım 🙏🏻

Yakın zamanda dişi kedimi kısırlaştırdım. 12 saat önce mamasını kaldırıyorsunuz. Operasyon günü kan değerlerine bakılıyor sorun varsa operasyon yapılmıyor. Ameliyattan sonra anestezi etkisi geçince gidip aldım sargılıydı bel kısmı. 5 gün durdu sargı.5 gün antibiyotik kullandık enfekte olmaması için. Sargı açıldığında yarası kapanmış dikişi düşmüştü zaten küçücüktü ameliyat yeri ki ben daha büyük olur diye düşünmüştüm. Ameliyattan sonra ertesi gün eski aktivitelerine döndü hiçbir sıkıntı olmadı. ağrı kesici vermiyorlar sadece sebebi ameliyatlı olduğunu bilsin çok abartılı hareketler yapmasın diyeymiş. Bunun dışında ekstra yaptığımız hiçbir şey olmadı bizim. Şuan gayet iyi. Size de şimdiden geçmiş olsun.

Ozzey

Merhaba.
Aynen katılıyorum. Zaten kendinizi ayni gun vermezler benimkini vermemislerdi. Suyu mamayi mutlaka kaldirin veterinere danisin kaç saat önceydi hatırlamıyorum. Ama barkod verecekler. Yemek yer icerse sonra cok kotu oluyor hayvan. Korkulacak bir sey yok. Sadecekisir kedi manasına geçeceksiniz ve verdiğiniz miktara dikkat edin.fazla verirseniz kilo alır. Başta bir iştahı cok açılacaktır. Şimdiden gecmis olsun

Bir de altına falan kaçırma durumu olmadı kesinlikle eve gelir gelmez hemen kumuna gidip çiş yaptı.

Renklipati

Bende 6, ayında dişi kedimi gaz anestezi estetik dikiş olarak yaptırdım yakalık derimiz olmadı.. Arkadaşlar yazmış gerekeni amaliyat sonra sı önemli kumunu temiz tutun ilk gün tamamen yenileyin kabı yıkayın.. enflasyon için zaten amaliyat sonrası iki yada üç kere kliniğe gidiliyor iğne yapıyorlar..evdede hiyjene dikkat edersiniz çabucak iyileşir çok atlayıp zıplaması na izin vermeyin ödem oluşmasın, şimdiden geçmiş olsun

Kedisever1383

Geçmiş olsun inşallah sağlıklı bir operasyon olur

Teşekkür ederim, antibiyotik harici başka bir takviye kullandınız mı?

Güzel dilekleriniz ve cevaplarınız için teşekkürler... İnşallah operasyon sağlıklı bir şekilde geçer