British Shorthair Kedimin Nötrofil Değeri Düşük Neden Olabilir

Sena67

1 haftadır iştahsızdı kedim veterinere götürdük ve hemogram aldılar nötrofil değeri düşük çıktı ve viral enfeksiyondan kaynaklandığını söylediler ve interferon tedavisine başladılar ne olduğunu tam anlamadım kedim iyi olacak mı yardımcı olabilir misiniz

1 CEVAP

pompompurin

cins kedilerin bağışıklıkları düşük oluyor ve viral hastalık taşıyıcısı oluyorlar. genelde çok kedili ortamlarda üretildikleri için hastalıklara ve parazitlere çok açık oluyorlar. benim kedim de ne olduğu belirsiz çok kedili bir yerden parazitli bir şekilde geldi. sokak kedisi gibiydi ve inanılmaz zayıftı. kanlı ishali vardı. küçükken sizinki gibi halsiz iştahsız ve sürekli kustuğu bir dönem oldu. bu dönemde interferonu biz de kullandık. zamanla beslenmesine dikkat ettik vitamin ve bağışıklık güçlendirici kullandık. yaş mamayla destekledik. özellikle kısırlaştırdıktan sonra çok toparladı ve bir daha asla kusma, iştahsızlık yaşamadık. şuan sağlıklı ve oyuncu bir kedi fakat unutmayın ki taşıyıcı oldukları için bağışıklıklarının düşmemesine çok dikkat edilmesi gerekiyor. endişelenmenize gerek yok