Kedim Ablam Ve Benim Yatağıma İşiyor

Kedim british cinsi 1 yaşında bu 1 aydır sürekli ablam veya benim yatağımı kiminkini boş bulsa koşuyor işiyor kaçıyor hatta sirke ile yatağı temizledik yatağı silerken geldi kenardan işedi kaçtı çok uysal bir kedi aslında saldırgan degil neden böyle yapıyor anlam veremiyorum

15 CEVAP

Kısır değilse işaret bırakır. Çiş yaptıkları yer güzel temizlenmezse gider gelir hep aynı yere çişini yapar. Çünkü o koku kolay kolay geçmez. Benim kedim koltuklara işiyordu çözümü yıkamakta buldum. Yok kısırsa size kızmıştır bir şeye tepki gösteriyordur.

duman_cat_world

Kızgınlığa girdiği için işaretliyor bizde de olmuştu.. bunu durdurabilmenin tek yolu sağlığı için kısırlaştırmak.. bizde kızgınlıktayken kısırlaştırdık kurtulduk işaretlemeden. Siz de çabucak kısırlaştırıp kurtulun.. en kısa sürede kısırlaştırmazsanız huy edinip kısır olduktan sonra bile işeyebilir etrafa...

blue_hpood

kısır mı?

gulsump

Kızgınlığa girdiğinden dolayı işaretleme yapıyor çişini yaparak, bir an önce kısırlaştırın bu problem ortadan kalkar

Gimlihanim

Kızgınlığa girdiğinden işaret bırakıyor bence de.

blue_hpood

bir kez işedikten sonra koku sinmiştir, o yüzden devamlı oraya yapmaya devam eder. nasıl silerseniz silin o koku çıkmaz, siz alamazsınız ama kedi alır. özellikle çıkarabilecek maddeleri araştırmanızı öneririm. kedinizi de kısırlaştırmanızı öneririm, hemen.

Prenseslady867

Kumu parfümlü mü kullanıyorsunuz ?
Aynı kokuyu aldığı yere yapabiliyorlarmış çişlerini

irmtnc3

Kızgınlığa girdiği için sadece kendi daha çok durduğu bölgeye yapıyorlar mesela bizim kedinin maması kumu yatağı het şeyi ablamın odasında sadece onun yatağında işemişti 3 kere onun dışında benim ve annemlerin yatağına hiç böyle yapmadı koltuklara vs En sonunda kısırlaştırdık bu huyu ve birçok huyu bitti Gerçekten yani kısır değilken kedime bakıyorum şimdi bakıyorum aynı kedi olduklarından emin değilim :D

Hayır değil henüz yeni yaşına geldi

Teşekkür ederim ama sadece bizim yataklara annemin kine degil

edmrcglu

baya olmuş siz soralı ama cevap yazmak istedim kısırlaştırın sakinleşir. siz onunla daha çok ilgileniyorsanız ondan sizin yatağınıza işemiştir. idrar yoluyla ilgili bir sıkıntısı da olabilir tabii

Erkek kediler 6 en fazla 8 aylıkken kisirlastirilmali kediniz kizginlikta kısırlaştırın hemen düzelecek

komurlolis

Kızgınlığa girdiği için işaret bırakıyor malesef kısırlaştırdığınız zaman belli bir süre daha devam edebilirmiş

Ayssgul

Kızandaysa kızanı biter bitmez kısırlaştırın tavsiyem başka çözümü yok çünkü

orhdoner

Kızgınlıktan dolayı yapmış olabilir eğer kısır değilse kısırlaştırabilirsiniz