Korona Virüse Yakalanırsam Kedimle Yakınlığım Nasıl Olmalı?

nazenininci

5 gün boyunca okula gittim, şu an tüm belirtiler var ve yarın teste gideceğim. Kedime bakan tek kişi benim, evde yalnızım zaten. Ondan uzak mı durmalıyın?Korona virüs kedime bulaşır mı?Bulaşırsa nasıl bir temasta bulaşır? Zararlı mıdır? Covid pozitif olan kedi sahipleri, o dönemde kedinize nasıl baktınız? Sevip dokundunuz mu?

15 CEVAP

Hilalllllll

Sevebilirsin bulaşmaz ama sen sevidin diyelim sonra gitti annen elledi kediyi eşya gibi düşün ama kediye bulaşmaz çok geçmiş olsun umarım covid deyildir

Hilalllllll

Bizde yakalandık veterinlere sordum yok bulaşmaz demişti

Palyaco

Uzak durmanda fayda var

Minigimmm

Şuan karantinadayım 10. Günüm. Testim pozitif çıkınca hekimimize ulaştım ve sordum. Kedime hiç bir şey olmayacağını bizlerin covid 19'u ile kedi coronasının farkli olduğunu, benim durumumun onu rahatsiz etmeyeceğini soyledi. Ben ailemle yaşadığım için olur da benden çıkan bir partikül kedimin tüyüne konup aileme gider ben kedim odama geldiğinde sevmemeye çalıştım, seversemde maskemle elimide dezenfekte ettikten sonra sevdim. Siz evde tekmişsiniz hiç bir sorun olmayacaktır. Umarım corona değilsinizdir sağlıklı günler dilerim :)

emreovec

Düşük ihtimal olsa da bulaştığı raporlanan vakalar var ama buna bağlı ölüm hiç okumadım.

cfikirli

Hastayken evcil hayvanınıza bakmanız veya hayvanın yanında olmanız gerekiyorsa, mutlaka maskenizi takın ve onlarla etkileşime girmeden önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Evcil hayvanınızla sarılma, öpülme veya yalama, yiyecek paylaşma ve aynı yatakta uyumak gibi temastan kaçının
Sorun yaşamamış olursunuz.
Geçmiş olsun.

irmtnc3

Kedilere bulaşmıyor ama sanırım taşıyıcı oluyorlar diye biliyorum

Gimlihanim

Veterinerimiz kedilerdeki korona ile covid 19 un farklı olduğunu ve korona olursak kedimize bulaşmayacağını söyledi. Okuduğum yazılar da bu yöndeydi. Evde başka kişiler yoksa sevebilirsiniz. Ama bence yine de mamasını suyunu eldivenle koyun. Mümkün olduğunca da sevmeyin. Sonuçta daha biz ne olduğunu bilmiyoruz. Kedinizi riske atmayın. Geçmiş olsun.

nazenininci

Çok teşekkürler sonucum negatif geldi, kedimden de uzak durmuştum :)

nazenininci

Çok teşekkürler sonucum negatif geldi, kedimden de uzak durmuştum :)

nazenininci

Çok teşekkürler sonucum negatif geldi, kedimden de uzak durmuştum :)

nazenininci

Çok teşekkürler sonucum negatif geldi, kedimden de uzak durmuştum :)

nazenininci

Çok teşekkürler sonucum negatif geldi, kedimden de uzak durmuştum :)

nazenininci

Çok teşekkürler sonucum negatif geldi, kedimden de uzak durmuştum :)

Kedisever1383

Sevebilirsin hayvanlara bulaşmıyormuş