Köpek Maması

Merhaba arkadaşlar köpeğim 4 kilo bi terrier tüy dökümü çoktu ilk geldiğinde bakımsızdı veterinere götürüp gerekli şeyleri yaptırdım tavuk yiyordu brit care premium mamaya alıştırdım ama kilosun100 TL ye geliyor biraz zorlanıyorum hem tüy bakımı yapıcak hem kalitesi iyi daha düşük fiyatlı mama önerir misiniz birde tüyler için hangi vitamini kullanıyorsanız? Tüm beslenme deneyimlerinize açığım.

11 CEVAP

irmtnc3

Köpeklerim (Sibirya kurdu ve jack russel kırması)için mycsit yetişkin mama kullanıyorum (küçük ırklar için mini ırk maması var onu da düşünebilirsiniz) yazın kuzu etli kışın somonlusunu memnunum gimdog macunları ve biofeline balık yağı ve tüy sağlığı damlası ile destekliyorum ara sıra yaş mama ve ödül mamalarıyla. her gün tarıyorum tüy sorun çok sorun olmuyor gayet sağlıklı mutlu şekildeler

Yagmurshi

Ben kopegim icin proplan somonlu kullaniyorum fiyat performans acisindan gayet iyi bazi sitelerde indirim yakalayarak uyguna getirebilirsiniz acana nd gibi markalarin cok abartildigini dusunuyorum bence mamaya para baymak yerine kaliteli ve uygun fiyatli bir mama arti evde besin takviyesiyle besleme yapmaliyiz tabi bu benim fikrim

Yagmurshi

Ben kopegim icin proplan somonlu kullaniyorum fiyat performans acisindan gayet iyi bazi sitelerde indirim yakalayarak uyguna getirebilirsiniz acana nd gibi markalarin cok abartildigini dusunuyorum bence mamaya para baymak yerine kaliteli ve uygun fiyatli bir mama arti evde besin takviyesiyle besleme yapmaliyiz tabi bu benim fikrim

zibityus

n&d mama 12 kg 400 500 falan brit premium kaliteli değil hatta brit care mamanın en kalitesiz maması sizi çok yanlış yönlendirmişler. en pahalı mama orijen bile sizin aldığınız fiyattan ucuza satıyor mamayı. 2 kg olduğu için de pahalıdır da yine de aşırı bir fiyat bu. büyük paket almanızı öneririm

zibityus

n&d kullanmanızı öneririm

@yagmurshi besin takviyesi olarak ne yapabilirim evde kilo almıyor cılız kalmış ormana atmışlar birde vitamin önerir misiniz tüy sağlığı için

Yagmurshi

hayvansever1903 ben evde et piştiğinde oğlum için ayırıyorum ya da tavuk piştiğinde aşırı severek yiyor arada yoğurt kefir veriyorum haftada bir yaş mama açıp 2 3 gün veriyorum
kemik suyu ve et suyunu mamasıyla veriyorum yaş mama yediği günlerde gözüme daha toplu görünüyor tüy sağlığı için şu an bir ürün kullanmıyorum fakat bu beslenme şekli ve günlük düzenli tartama ile tüylerinin eski sağlığına kavuşacağını düşünüyorum kusura bakmayın çok geç gördüm

Kilosu 100 TL değil ki. 15Kglık alırsanız kilosu 24 TL falan oluyor. Ki çoklu alırsanız kat kat daha ucuza gelir. Acana'nın bile kilosu 100TL değil:d ismi sizi yanıltmasın, preminium bir mama değil. Kaliteli ama ucuz bir mama da yok maalesef, keşke olsa...mystic önerebilirim tabii eğer bütçenizi kısmanız gerekiyorsa

zibityus

kilosu 100 tl mi ? bi yanlışınız olmasın? 12 kilosunu 1200 tl ye mi alıyorsunuz yani?

Evet 2 kg 205 TL petshoplarda premium mama olduğu için sanırım bende kaliteli ama birazda ekonomik mama arıyorum

End_19

İnternetten almaya çalışın petshoplarda pahalı o fiyata olması imkansız