Aşı Olmadan Kısırlaştırma

komurlolis

Kedim 7-8 aylık sokaktan aldığım için tam bilmiyorum. Karma aşısını olamadı bir türlü ama şimdi de kızgınlığa girecek diye korkmaya başladım hiç kızgınlık geçirmeden kısırlaştırmak istiyorum. Bunun için de aşısını beklemek istiyorum, önce kısırlaştırıp sonra karma aşısını yaptırsam olmaz mı?

4 CEVAP

Palyaco

Buna en iyi veterineriniz karar verir saten kisirlastirmadan önce test yapıyorlar

Warriorsans

Veterinerinizle konuşun. Kısırlaştırmadan önce kan tahliline bakarlar her şey normalse kısırlaştırılmaya uygundur aşı olmasına gerek yok

Gimlihanim

Buna bizim yorum yapmamız doğru olmaz bence de. Veterinerinizle konuşup karar vermeniz daha doğru. Hatta bence tek veterinere bağlı kalmayın. Çevrenizdeki diğer veterinerlerden de görüş alın.

beyzathemoc1

bizim veterinerimiz iç dış paraziti yapıldıysa karmanın acelesi yok demişti ama kan tahliline göre karar vermeniz daha iyi