İnstinct Kısır Mama Yorum

beyzathemoc1

yaklaşık 4-5 gündür kedilerim sadece instinct yiyor evet kısa bir süre ama şimdiden etkisini göstermeye başladı biraz ve ileride güncelleme yapacağım

sevme : iki kedim de çok sevdi (kedilerim çok seçici değil ama arada seçicilikleri tutuyor) ve iştahlarını açtı eski mamayı çok yemiyorken bunu karıştırınca baya yediler

tüy dökümü ve parlaklığı : olumlu ya da olumsuz bi değişiklik olmadı sabit

kaka: heranın kakası kullandığım tüm mamalarda biraz sert ve top toptu ama bu mamada bayaa kaka yapıyorlar ve kıvamı güzel büyük kakaları

kilo: biraz kilo aldırdı ama fazla değil ben mama kabını daima dolu tutuyorum çünkü öğünlü beslenmeyi sevmiyorlar ve okulum var

şu an görünürde herhangi bir rahatsızlık olmadı alerji bölgesel tüy dökümü kusma ishal ateş vs gözlemlemedim eğer ileride bir değişiklik olursa güncelleme yapacağım bunların hepsi her kedide değişir evet ben sadece deneyimimi paylaşıyorum içeriğini yoruma bırakacağım

25 CEVAP

TATA4242

Gerçeğini söylemek gerekirse bizim ülkemizde aşırı pahalı ve buna rağmen yüksek miktarda bitkisel ürün içeriyor.Yani diğer ülkelerde ucuza satılıyor.Üst segment bir mama değil.
Mısır Proteini
Kurutulmuş Bezelye %8
Yulaf
Tam Arpa %7
Esmer Pirinç
Protein Hidrolizat %3,5
Bezelye Lifleri
Pancar Posası

Pahalı protein kaynağı sözde somon (yüzde 16)7 kgde 1,12 sözde somon var.En kaliteli Norveç Somon Fileto Kg 149,90 TL yani 1 kg desek ,7 kglik mamanın 1 kgsinin içinde sözde somonun maliyeti en fazla 21 küsur olur.Buda https://www.migros.com.tr/norvec-somon-fileto-kg-p-1406f5e

Birde bu işin içine migrosun aldığı fiyatı vergi,nakliye vb.gibi unsurları ekleyin.Kisaca çok ucuza alıyorlar.Hadi bizim aldığımız fiyata somonu alsınlar,gerçek (öle değilde neyse) mükemmel bir somon olduğunu varsayalım ginede mamanın fiyatı çok pahalı.Tekrar söylüyorum en iyi somon fiyatını verdim.100 tlyede bulursun :)

Cidden fiyata göre hiç fena değil. Yavru mamasını özellikle çok beğeniyorum ama keşke biraz aroma çeşitliliği olsa:(

gulsump

Mama araştırırken görmüştüm bu mamayı, gayet güzel bir içeriği var, kedilerinize de iyi geliyorsa daha ne olsun

theyusra

biz de yavru olanını kullanıyoruz 2 aydır, çok uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum her türlü hoşuma gidiyor çünkü lsödşsödşösdl ama ülkemizdeki serisi en düşük olanı, keşke üst serileri de gelse :(

theyusra

benim öküz bu sıralar biraz kilo almaya başladı, eğer devam ederse ben de saatliye geçiş yapmak zorunda kalıcam bu mamayı çok seviyor çünkü... :')

theyusra

ya benimki aslında çok yediğinden değil de hareketsizliğinden kilo alıyor, küçüklüğünden beri hiçbir zaman oyun oynamayı seven bir kedi olmadı hep yattığı içinde yediği her şey vücudunda kalıyor... artık ben de evde olmadığım için oynamayı tamamen bıraktı ne yapacağız bilmiyorum 😩

beyzathemoc1

bizimki de oyun yaşını geçti artık 3 oldu sayılır (luna) hera da 3ü geçti çok nadir 5dk kuduruyolar günün geri kalamı uyku dışarı çıkarıyorum dışrda da yatıyo oyuncak alıyorum en fazla 5 dakika oynuyo üzülüyorum bazen ona kötülük yapıyomuşum gibi geliyo :(

TATA4242

Gerçeğini söylemek gerekirse bizim ülkemizde aşırı pahalı ve buna rağmen yüksek miktarda bitkisel ürün içeriyor.Yani diğer ülkelerde ucuza satılıyor.Üst segment bir mama değil.
Mısır Proteini
Kurutulmuş Bezelye %8
Yulaf
Tam Arpa %7
Esmer Pirinç
Protein Hidrolizat %3,5
Bezelye Lifleri
Pancar Posası

Pahalı protein kaynağı sözde somon (yüzde 16)7 kgde 1,12 sözde somon var.En kaliteli Norveç Somon Fileto Kg 149,90 TL yani 1 kg desek ,7 kglik mamanın 1 kgsinin içinde sözde somonun maliyeti en fazla 21 küsur olur.Buda https://www.migros.com.tr/norvec-somon-fileto-kg-p-1406f5e

Birde bu işin içine migrosun aldığı fiyatı vergi,nakliye vb.gibi unsurları ekleyin.Kisaca çok ucuza alıyorlar.Hadi bizim aldığımız fiyata somonu alsınlar,gerçek (öle değilde neyse) mükemmel bir somon olduğunu varsayalım ginede mamanın fiyatı çok pahalı.Tekrar söylüyorum en iyi somon fiyatını verdim.100 tlyede bulursun :)

beyzathemoc1

İçerik

Somon %16
Mısır Proteini
Tavuk Eti %15
Kurutulmuş Bezelye %8
Yulaf
Tam Arpa %7
Esmer Pirinç
Protein Hidrolizat %3,5
Bezelye Lifleri
Pancar Posası
Hayvansal Yağlar %2 (Doğal Tokoferoller İle Korunmuş)
Mineraller
Balık Yağı %0,5
Keten Tohumu
Kurutulmuş Elma
Kurutulmuş Havuç %0,35
Kurutulmuş Brokoli
Kurutulmuş Kızıl Meyveler %0,01
Analiz Raporu

Protein %38
Yağ %14
Ham lif %4
İnorganik madde %7,5
Ω3 %0,8
Ω6 %1,6

beyzathemoc1

ben içeriğini gayet güzel buldum fiyatı da 1,25 kg 125 tl 7 kg 500-600 civarı

beyzathemoc1

ve karşılaştırma yapmak isteyen olursa diye söylüyorum matisse ve nd kedilerime yaramamıştı tüy dökümü aşırı olmuştu matisseyi sevmediler ndyi sevdiler ama yaramadı işte
tüy dökümünü felicia en aza indirdi diğer kullandığım mamaların hiçbir konuda artısı ya da eksisi olmadığından yazmaya gerek duymuyorum

beyzathemoc1

evet o üzücü biraz :( bundan sonra fitmine bakacağım eğer o iyi olursa 3 ay fitmin 2 ay instinct şeklinde kullanmayı düşünüyorum aslında

duman_cat_world

Instinct gerçekten güzel bi mama. sadece bulması biraz zor ve biraz daha fazla aroma çeşidi olsa daha iyi olurdu :( Onun dısında gerçekten çok iyi ve buharda pişirildiği için vitaminlerini kaybetmiyormus

Palyaco

Yavru olanı 6 ay önce yememisti kedim

beyzathemoc1

dediğim gibi her kedinin damak tadı farklı ama benimkilerin en çok sevdiği mama bu oldu hera hiç kilo almazdı o bile etlendi luna 6yı geçecek diye korkuyorum biraz