Herkes Sahiplenme Hikayesini Yazsın?

CalicoMinos

Kedinizi, köpeğinizi nasıl sahiplendiniz.

23 CEVAP

DilekTus

Kızım İsmetle biz karlı bir mart (20 Mart 2020) günü karşılaştık. Kızım açlık ve soğuktan bayılmıştı, hemen eve aldık ve ertesi gün veterinere (pandemi nedeniyle açık veteriner yoktu) gittik. O kadar zayıftı ki veteriner de biz de hamile olduğunu bilemedik... 2. veteriner kontrolümüzde kızımın hamile olduğunu öğrendik. Kızımıza doğumu rahat yapsın diye 1 oda ayırdık ama o doğum için en uygun yerin kucağım olduğuna karar verdi ve kucağımda doğurdu, doğumdan sonra da onun için hazırladığımız odayı değil yatak odamızı seçti ve çocuklarını odamıza taşıdı. Aç ve vitaminsiz kaldığı için sanırım sütü gelmedi, 2 ay boyunca 2 saat arayla bebeklerimizi biberonla besledik, o uykusuz 2 ay çok zordu... İsmeti ilk eve aldığımızda ona yardım ettiğimizi sanmıştık, meğer yanılmışız o bize bu dünyada huzuru, sevgiyi, mutluluğu, aşkı sunmak için karşımıza çıkmış.... Aslında çalıştığım için bizim aklımızda bir cana bakmak yoktu şimdi 4 kedi annesiyim ve onlar benim hazinelerim.

diablerose

merlot hep cocuk kalmak istemis 😍

milkans

erkek arkadaşımın bana bir dost armağanıydı milkamız :)

Prenseslady867

Aile dostumuzun kızıydı sahiplendireceklerini öğrenince çok sevdiğimiz için hemen talip olduk 😊 ve şimdi o bizim kızımız ve iyiki bizim kızımız evimizin neşesi sevimli lady'm benim

duman_cat_world

pasakli_
Aynen petlebi biraz güncelleme yapsa soru-cevap bölümünde 🥴🥺🙏

duman_cat_world

Duman, arkadaşımın başka bir arkadaşının kedisinin yavrusuydu 3 aylıkken sahiplendim anne sütünden 2,5 aylıkken kesilmişti. Geldiğinde tüm kediler çok minnoştu 😍♥️💋

duman_cat_world

tüm kediler gibi çok minnoştu** 😍♥️💋

Ayssgul

Amcamların kedisinin yavrusu benim kızım doğumunda ben vardım 4 yavru doğurdu annesi doğar doğmaz aşık olmuştum zaten vizon renginde minnacık bişeydi ama kedi sahiplenme isteğim vardı lakin annem ve babam kesinlikle karşıydı aklımda dahi yoktu yani. Doğumun sonuna doğru babam görüntülü aradı kardeşlerm vs hepsi yavrulara bakıyorlardı bi anda babam birini biz alalım dedi aniden şok olduk tabi hatta kahve ve vizon ikisinden biri olsun deyince baya ciddi herhalde dedik velhasıl alıcaktık annem mırın kırın etsede babam ikna olmuş istekliydi kedi almaya. Anne ve yavruları zor bi süreç geçirdi hastalıklar üst üste geldi 3-4 haftalıkken hatta kahve yavrumuz öldü vizon yavru kalınca alacağımız kesinleşti. 4 haftanın sonunda herşey güzel oluyor derken yavrumun wobbly sendromlu olduğu çıktı denge kuramıyor düşüyordu. Rabbim resmen doğduğu an bize onu emanet etti başına o kadar şey geldi yaşamak için direndi ölür dediler miniğim yaşadı. Aslında adı erkek adı ama sırf savaştı yaşadı kazandı diye filmdeki savaşçı cücenin adını verdik. İyi ki bizimle iyi ki benim kızım. Yazarken bile gözlerm doldu kızım benim en hassas yerim😌