Herkes Sahiplenme Hikayesini Yazsın?

CalicoMinos

Kedinizi, köpeğinizi nasıl sahiplendiniz.

23 CEVAP

Hilalllllll

Sokakta buldum oğluşumu ama melek oldu 😞

Renklipati

Aynı soru tekrar sorulmuş tü orda yazmıştım şimdi kopyalayıp buraya atayım ::)

Bende hep sokakta bakıyordum eve almak nasip olmamıştı sağlık sorunu sebebiyle,fakat kızımı sokakta arabanın altında buldum 2 aylık civarında idi küçücük ağzının kenarı mantar olmuş,ezildi sandım baktıkki boşluğun da öyle korkmuş duruyor.veteinere götürdüm iç dış paraziti ni yaptırdım,vet.mantar olduğunu söyledi bağışıklığı da çok düşüktü yaşamaz sokakta dedi tedavi etmek için alelacele eve getirdim göya iylestirip bırakacak tım ama öyle bir alıştım ki iyileşince de vaz geçmedim kızım yoktu şimdi bir kızım oldu iyikide oldu onu çok seviyorum ❤️

Warriorsans

Ailem evde kedi beslemesine aşırı karşıydı her türlü yolu denemiştim olmuyordu bende artık vazgeçmiştim. Şans bizim bahçede beslediğimiz kedilerden birinin çocuğuydu yani bizim bahçede doğdu. Biraz büyüdükten sonra arka ayakları sakat bir şekilde bir çukurda buldum onu. 40 günlük bir tedavi oldu belediyede sonra geldi ve tekrar bizim bahçede yaşamaya başladı. Bu sefer hamile kaldı doğumu başladığında eve almak istedim en azından 1 2 günlüğüne ama izin vermedi ailem. Ertesi günün akşamında şansın hala doğurmadığını gördüm. Çok halsiz ve acı çekiyordu geldi kucağıma yattı. Birşeylerin ters gittiğini anladım ve veterinere gittik suni sancı verildi ve saatlerce zorlandı ilk bebeği doğdu ama ölüydü. Sonra ikincisini gördüm ama oda ölüydü ve sabah olmuştu şans ne doğru düzgün nefes alabiliyor nede hareket edebiliyordu. Cebimde 3 kuruş para yoktu veteriner hemen sezeryana almamız lazım dedi ama 800 TL istiyordu. Veterinere götürdüm bir çare bulunur para diye. Ameliyat oldu meğersem bütün yavruları ölmüş hatta çürümüş Rahmi bile çürümüş ve şansı zehirlemiş. Yoğun bakımda kaldı birkaç gün. Bende birkaç arkadaşımdan ve sosyal medya hesabımda paylaşarak yardım topladım. Şansı eve getirmemiz gerekiyordu ve durumu hala kritikti. evdekilere ilk balkonda kalsın lütfen diyerek saatlerce yalvardım. Yaşayamazdı sokakta, veteriner hiç olumlu konuşmuyordu. En sonunda kabul ettiler eve geldik ama balkon onun yaşayabileceği bir yer değildi bende bir şekilde odama aldım. Zaten onun için koyduğumuz minderin üzerinden kalkamıyordu bile. Her gün iğne olmaya gittik. Birde solumun sorunu çıktı nefes alamadı bununla da uzun bir süre sürekli veterinere gide gele uğraştık ve şans artık bizim çocuğumuz oldu🧚‍♀️

Yetiskin bir kedi istiyodum. Şehrimdeki tüm ilanları taradım. Neredeyse her yetişkin kedi ilanına yazdım hasta/sağlam demeden. Hiçbir şekilde geri dönüş alamıyordumm ya sahiplendirilmiş oluyorlardı ya da beni beğenmemişlerdi:) bundan önce bir kedi daha vardı, bir ilan sahibiyle anlaşmıştık veterinerden çıkınca ben alacaktım kediyi. Hastaydı köpek saldırmıştı. Tedavi edilemedi çok kötüydü durumu, sonra bu şapşal var istersen bunu sahiplen dedi. O da hastaydı ve veterinerdeydi. Kabul ettim tedavisini üstlendim, sahiplenilmek ona nasip oldu

_SeNa

Bayadır kedi sahiplenmek istiyordum bu seneye nasip oldu. Komşumuzun bahçesinde kedi yavrulamıştı, annemi ikna ettim ve o kedilerden birini sahiplendik💕şuan 5 aylık

diablerose

petlebiden sahiplendim. annem pek istemiodu. madem razi oldum ben secicem dedi. petlebiden ilanlari gosterdim. cok guzelmis bunu sahiplen dedi. aslinda koyu renk bi kedi sahiplenmeyi hayal etmistim. annemse bol beyazli bi tekir begendi. gittik aldik ertesi gun gecici yuvasindan :)

Annesi bizim apartmanin bodrum katına doğurmuştu bizim kızı, orda birkaç hafta annesini ve yavrularını besledim. 8 haftalık olunca eve yanımıza aldım prensesimi ve şimdi 6 aylık oldu 🥺😻♥️

pasakli_

keşke ilk geldikleri gün ve şimdiki hallerini de koyabilsek ne güzel olur, petlebi yorumlara fotoğraf özelliği getirse ya

Aleynademirtas

köydeki bir akrabamızın küçük ırk köpeği yavrulamıştı köyde besliyorlar aşırı temiz ve güzel bir ortamı yoktu anne köpeği akşam ne kalırsa yemekte onunla besliyorlardı bizde yavruların birinin sahiplenmeye karar verdik daha güzel bir ortamı olur diye ben her gün iyi veteriner hekim iyi bir mama araştırıyordum tam da üniversite sınavı sonuçlarının açıklandığı gün adam babamı arayıp gelin alın dedi daha almamıza 2 ay vardı bu yüzden hiçbir hazırlığımız yoktu ama adam anne köpek yavrularını artık emzirmiyordedi 6 tane yavrusu vardı eğer almazsak direkt sütle besleyeceklerdi gidip aldık o gün bana çok güzel moral oldu 28 günlükken aldığımız bebeğimiz şimdi 73 günlük bazen ona kötülük mü yaptık diyorum ama geldiği günden beri süt tozuyla besledik kaç defa veterinere gittik geçen anne köpeği ve yavruları görmeye gittiğimizde bizim köpeğimiz onların yanında abileri gibi kalıyordu anne sütü çok önemli biliyorum ama eğer kalsaydı anne sütüyle beslenemeyecekti anne pireliydi umarım en doğrusunu yapmışızdır

beyzathemoc1

herayı ben sahiplenmedim o bizi sahiplendi annemler o gelmeden bi hafta önce alt mahallede görmüş sevmiş ama 2 kedimiz var diye alamamış sonra hera bizim mahalleye gelmiş herkese ekleşmeye başlamış annem de o sırada eve geliyomuş herayı görmüş biri sen kedi bakıyodun şunu da alsana çok sevecen zarar verirler demiş annem biraz sevmiş eve kadar peşinden gelmiş zilli evw gelince de hiç yadırgamadan yerleşti

Palyaco

Arkadaşımdan sahiplendim 3 aylıkken 3 ay bekledim anne sütünü tam alsın diye

Pollythelilly

Annesi beslediğim kedilerdendi.4minikten sadece bunu emzirmedi bıraktı.Ben de eve aldım süt tozuyla biberonla bebek gibi bakıp büyüttüm.Şimdi 3aylık bi tosuncuk oldu:)

Tambirmerlot

benimki kendi geldi bana. arkadaşımın kedisinin tek bebeğiydi 6 aylık civarındayken hem hala annesini emmek istiyordu hem de çiftleşme hareketleri yapar olmuştu, evde de ufak çocuklar vardı böyle olmayacak vermeyecektik ama yapamayacağız dediler. ben de öncesinde sürekli geçici yuvalıklar yapıyordum ama asla bir kedi sorumluluğu alamam diyordum bu kedilerin de her biri ayrı dünya malum çılgın birine denk gelirim bakamam da bırakamam da tekrar diye düşünüyordum. sonra reddedilmez bir teklifle geldiler: 3 ay geçici bak istemezsen kısırlaştırır alırım, gezmeye gidersen gelir bakarım, maması kumu eşyaları vs benden derken ben olur dedim ve pat diye getirip bıraktılar. ve o gün aşık oldum, hayallerimin kedisini almamak için ayak sürüyormuşum meğer.

Lokumcukk

En güzel doğum günü hediyesiydi benim oğluşum

pasakli_

Anlatsam roman olur:)

ama hep iyikilerim var çocuklarım için.🥰

hiç keşkem yok.

hepimizin çocuklarına Allah uzun ömür versin🙏🏼